f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Fair use і міфічні 30 секунд. Пояснюємо, як, хто і чому може заблокувати ютуб-канал

30.01.2021

Галина Попцова

Чому відеоблогерам слід бути обережними навіть із п’ятисекундними відео і не варто доводити конфлікти з правовласниками до суду. «"1+1" вмер. І вмер уже давно. Ну а по собі залишив дорогий напомаджений труп», — це слова з одного з останніх відео ютуб-каналу Geek Journal.

Цей сюжет YouTube видалив (але його можна подивитися тут), як і низку інших, через які телеканал «1+1» звинуватив у піратстві автора каналу — запорізького блогера Тайлера Андерсона. Сам відеоблогер вважає, що канал просто образився на критику, й наполягає, що використовував уривки програм «1+1» у межах правил YouTube — за принципом fair use.

У дискусіях про цю історію часто можна побачити згадки про тридцять секунд — мовляв, уривки відео, коротші за півхвилини, можна використовувати без згоди правовласника, й це не буде порушенням авторських прав. Чи справді це так? І чи захищає виконання правил YouTube від судових позовів щодо порушення законів України?

Спробуймо розібратися.

Далі:

https://ms.detector.media/sotsmerezhi/post/26503/2021-01-28-fair-use-i-mifichni-30-sekund-poyasnyuiemo-yak-khto-i-chomu-mozhe-zablokuvaty-yutub-kanal/