f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

У 1962 році на кіностудії імені Довженка випустили в прокат фільм «Королева бензоколонки», який дуже швидко став культовим

24.01.2021

Музей Однієї Вулиці

У 1962 році на кіностудії імені Довженка випустили в прокат фільм «Королева бензоколонки», який дуже швидко став культовим - в перший рік прокату картину побачили 53 млн глядачів. Фільм про молоду і цілеспрямованої дівчині, впевнено розсікає по автостанції на роликах, користувався популярністю і за кордоном, провідні голлівудські студії «Метро Голден Майєр» і «XX століття Фокс» навіть пропонували режисеру Олексію Мишурин вигідні контракти.

Можливо, популярності кінострічки сприяла також прекрасні пісні, тексти яких писав Володимир Сосюра, син знаменитого поета. Фільм швидко розійшовся на цитати, а вираз «До напівзаходами не звик» батюшки-старовіра стало крилатим, зараз його використовують люди, які навіть і не здогадуються про контекст фрази.

Частково зйомки проводилися на діючій автостанції в Пирятині, ще одна автозаправка була побудована в київському павільйоні студії. Як це завжди буває, реквізит діставали всіма правдами і неправдами, позичаючи потрібні предмети у кого тільки можна.

І ось, через роки, в наш музей потрапив характерний старий мікрофон, власник якого згадував, що колись ця техніка взяла участь в зйомках легендарної «Королеви».

Динамічний мікрофон МД-41 «Октава» випускався з 1955 року на Тульському радіозаводі, пізніше з'явилася модифікація МД-55. Він вважався надійними і недорогим мікрофоном для аматорських цілей, хоча і мав малу чутливість, яку доводилося компенсувати в підсилювачі. У «Королеві бензоколонки» цей мікрофон присутній у великій кількості епізодів.

https://www.facebook.com/onestreetmuseum/