f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

БОГДАН БЕНЮК - один із найвпізнаваніших та успішних українських акторів театру і кіно

15.01.2021

Тарас-Повернення-Фільм-Олександра-Денисенка-432246024031419

Для створення нового художнього фільму Шевченкіани - "Тарас. Повернення" режисера та автора сценарію Олександра Денисенка - була залучена найкраща творча команда. Дякуємо та пишаємося! БОГДАН БЕНЮК - один із найвпізнаваніших та успішних українських акторів театру і кіно. Народний артист України, Лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка, Лауреат Національної премії імені Т.Г.Шевченка, провідний актор Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, завідувач І кафедри акторського мистецтва та режисури драми Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.Карпенка-Карого КНУТКіТ ім. Карпенка-Карого, засновник та провідний майстер у Київська Театральна Акторська Майстерня Богдана Бенюка.

Акторське трактування образу Дядька, солдата-служаки в армії царської Росії, якому командування доручило стежити за рядовим Шевченком- політичним засланцем, в фільмі "Тарас. Повернення" - одне з найвиразніших в кіноакторській кар'єрі Богдана Бенюка. І хоча ця роль у фільмі не є головною, вона є не менш важливою і дуже красномовною: це приклад такого українця, яким його хоче бачити наш північний сусід. Дядько родом з України, але на відміну від Шевченка, втратив особисту свободу і змирився зі своїм принизливим становищем: повністю розчинився в системі російської армії, з її приниженнями, пияцтвом та жорстокістю. Хоча актор Богдан Бенюк напівтонами залишає нам, глядачам, надію, що певні психологічні зміни відбуваються і в душі його героя. І це високий клас акторської майстерності зіграти роль другого плана так, що вона залишається у свідомості глядача, пробуджує до думок та аналізу.

Після карантинного прокату романтично-драматична сага "Тарас. Повернення" Олександра Денисенка є доступною для перегляду на Sweet.tv (для глядачів з України): https://sweet.tv/movie/20581-taras-povernennya та на Vimeo (для глядачів з-за кордону): https://vimeo.com/ondemand/taras

https://www.facebook.com/