f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

:КіноКульт Фест оголосив переможців

03.12.2020

У понеділок, 30 листопада, завершився третій :КіноКульт Фест, який цьогоріч вперше проходив в онлайн-форматі. Сьогодні організатори підбили підсумки та назвали переможців події.

За результатами голосування глядачів одразу два короткометражні фільми зібрали найбільшу кількість балів. Отже, переможцями третього :КіноКульт Фест стали «Кегельбан», режисера Ахмеді Ернес-Сарихаліла та «2014», режисерок Мирослави Трофимчук та Ганни Гладкої.

«Особисто для мене важливо, що переможцями глядацького голосування стали фільми, які по-різному висвітлюють наріжну тематику понівечених російською агресією територій України, Криму та Сходу. Знаково також, що перемога «2014» збіглась із прокатними датами найважливішого документального фільму року – «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик, в якому режисерки Мирослава Трофимчук та Ганна Гладка є героїнями. Ця синергія вкотре ілюструє значення молодого українського кіна, до якого прагне привернути додаткову увагу фестиваль :КіноКульт», – зазначив виконавчий продюсер телеканалу UA: КУЛЬТУРА ЛУК’ЯН ГАЛКІН.

Зазначимо, на сайті :КіноКульт глядачі могли проголосувати за найкращий фільм. У 2020 році до конкурсної програми фестивалю увійшло 16 українських короткометражних фільмів. Також глядачі події могли подивитися ще два фільми, які стали переможцями у попередньому році.

Нагадаємо, українські режисери вдруге отримують відзнаки :КіноКульт лише за результатами глядацького голосування. Джерело: suspilne.media

https://vglcinema.com/posts/kino/novini/kinokult-fest-ogolosiv-peremozhtsiv/