f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Немає щастя в українському кіно. Медіапідсумки 26 жовтня — 1 листопада 2020 року

07.11.2020

Інфопростір/Column

Галина Петренко 

Я дивлюся багато нового українського кіносеріального контенту і часто розповідаю про нього подругам. І періодично чую у відповідь: «А чи немає чогось веселішого?»

Написати цю колонку мене підштовхнув перегляд серіалу «Сага» на телеканалі «Україна». Там є героїня, які тричі стає вдовою. У принципі, мені як глядачці, в якої був настрій подивитися драму, цілком вистачило перших двох її втрат. Але сценаристи ще наздогнали цю героїню четвертою любов’ю на схилі років, коли милий на перший погляд чоловік обдурив її і кинув. І от я уявляю себе представницею тієї більшості українців, які живуть у домогосподарствах із доходом менше 12 тис. гривень на родину з телебаченням та інтернетом як основними типами дозвілля і приготуванням їжі та прибиранням помешкання як типами дозвілля №3 і №4 за популярністю (це цитата з дослідження, оприлюдненого на презентації «Медіа Групи Україна» рекламодавцям два роки тому). Я уявляю, як повертаюся з такої собі роботи в таку собі квартиру, грію вечерю, разом із дорослою дочкою з таким собі особистим життям занурююсь у сімейний телеперегляд, плачу й думаю: «Боже, за що ти відбираєш у мене останню надію на казку і принца?».

https://detector.media/infospace/article/182140/2020-11-03-nemae-shchastya-v-ukrainskomu-kino-mediapidsumki-26-zhovtnya-1-listopada-2020-roku/