f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

ВОЕННОЕ ИСКУССТВО! ВОНО ТАКЕ Ж ІСКУССТВО, як ШИЗОФРЕНІЯ

25.06.2020

ВОЕННОЕ ИСКУССТВО! ВОНО ТАКЕ Ж ІСКУССТВО, як ШИЗОФРЕНІЯ ЗЕМЛЯ ВКРИТА ПАМ"ЯТНИКАМ ВБИВЦЯМ І ЇХНІМ КОНЯМ В БАГАТО БІЛЬШІЙ МІРІ, НІЖ ЇХ АНТИПОДАМ...

(Олександр Довженко. Щоденникові записи, 5 січня 1946 р.)

"ВІЙНА - ДУРНА. Жорстокість і дурість, одягшися в атавістичні одіяння, оволодівають масами злочинців, затикають на час своїх злочинств рот мистецтвам, себто тому.

Чим людина одрізняють од тварини. Освячують сей критиничний акт невмирущим твердженням: коли стріляють пушки – музи мовчать. І сам ідіотизм убивства і найганебнішого масового ґвалту возводиться в ранг – іскуство войни!

Военное искусство! Воно таке ж іскуство, як шизофренія. Чому правителі ненавидять пацифізм завжди і особливо напередодні сказу? Тому що всі вони по суті свої - раби глибоких атавістичних інерцій, на яких будується й процвітає вся сила й природа їх влади. Гляньте на землю: вона вкрита пам’ятниками вбивцям і їхнім коням в багато, багато більшій мірі, ніж їх антиподам. І ще одне: всі пам’ятники антиподам вбивць і мучителів дешевенькі..."

На фото: Кадр з фільму О.Довженка "Арсенал" - Амвросій Бучма в ролі німецького солдата, який божеволіє під час газової атаки

Sergiy Trymbach

НСКУ, Українська кіноакадемія

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach