f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Чиновне хамство

03.06.2020

Черговий скандал вибухнув довкола нової очільниці Держкіно України Марини КУДЕРЧУК

Дмитро Десятерик

На днях керівництво Національної спілки кінематографістів України, стривожене непевною (якщо не сказати – катастрофічною) ситуацією з фінансуванням національної кіноіндустрії, яке в тому числі залежить і від керівництва Держкіна, запропонувало пані Кудерчук зустрітися, аби з’ясувати, що чекає на галузь у найближчому майбутньому.

Зустріч відбулася 2 червня у форматі розширеного засідання секретаріату правління Спілки.

Відкриваючи захід, голова НСКУ Олесь ЯНЧУК коротко окреслив коло проблем і запропонував пані Кудерчук виступити. Та відмовилась: “Я краще послухаю”.

Першою взяла слово колишня керівниця Держкіна, нині академкиня Національної академії мистецтв України Ганна ЧМІЛЬ. Вона у цілком коректній формі порекомендувала нинішній очільниці не поспішати і не сприяти позбавленню фінансування Національного центру Олександра Довженка – який саме через позицію керівництва Держкіна оголосив про настання стану несплатоспроможності, тобто банкрутства.

Реакція Кудерчук була далекою від адекватності: розмовляючи російською, вона відповіла, що так про це пишуть у Фейсбуці, насправді все за законом, а опонентці порадила «бути толерантнішою» (?) За тим керівниця демонстративно залишила зал Будинку кіно. Пізніше, у телефонному дзвінку голові НСКУ, вона назвала засідання «мелкой подлостью» і «цирком».

Далі:

https://day.kyiv.ua/uk/blog/kultura/chynovne-hamstvo