f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Кінофестиваль «Бруківка»: оптимізм на карантині

24.05.2020

Міжнародний кінофестиваль «Бруківка» роздав свої дипломи, але цього року захоплені оплески лунали лише віртуально.

Після фестивалю європейського кіно і Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA», «Бруківка» є третім в Україні, проведеним через епідемію коронавірусу за форматом карантинних обмежень – у режимі електронного перегляду на телефонах-ноутбуках-смарттелевізорах.

І саме тому отримав від організатора, режисера Андрія Зайця, додаткову підназву «кібер». Три попередні роки фестиваль мав дислокацію в мальовничому Кам’янці-Подільському, але саме зараз, з узгодженою пропискою в кожному інтернетофікованому українському помешканні, його оригінальність вартує звання «події» нашого божевільного часу. Чому? Бо вся справа в представленні українського кіно, твореного не тільки за кошт Державного агентства з питань кіно, Українського культурного фонду чи Міністерства культури, і не тільки на студіях, з плеча професійних операторів або мімікою відомих акторів.

Далі:

https://detector.media/kritika/article/177399/2020-05-24-kinofestival-brukivka-optimizm-na-karantini/

Міжнародний кінофестиваль "Бруківка" отримав європейську відзнаку "EFFE Label 2019-2020"

На засіданні виступили Карл-Гайнц Ламберц, президент Європейського комітету регіонів, Лука Джагір, президент Європейського економічно-соціального комітету, та Рафал Дуткевич, ексмер Вроцлава. Вони обговорили важливість і відповідальність ініціатив знизу, а також успішний розвиток Європи з керівниками та представниками європейських і німецьких міст, представниками культурних ініціатив, програм, фестивалів. Інформує прес-служба Кам'янець-Подільської місько ради.

В обговоренні однієї з робочих груп форуму взяла участь Європейська асоціація фестивалів (EFA), генеральний секретар якої Катрін Девентер зазначила: "Європа – це спільнота. А громада є необхідною матрицею для фестивалю. Розмір громади може бути різним. Контекст місцевої громади чи міста, безперечно, присутній у щоденному вимірі кожного фестивалю. Інакше бути не може. При цьому глобальний вимір є частиною місцевого коріння: як дискурс, як те, що присутнє в нашому щоденному житті. Це не дещо "з іншого світу", це "коріння згори". Шлях до глобальної спільноти є реальним, коли ми сприйматимемо Європу, як попередній етап до глобального співробітництва. EFA, як фестивальна спільнота, базується на цьому спільному захопленні – захопленні "корінням згори".

"EFFE Label 2019-2020" отримали 27 українських фестивалів, у тому числі кам’янець-подільський Міжнародний кінофестиваль "Бруківка".

https://www.3849.com.ua/news/2571131/miznarodnij-kinofestival-brukivka-otrimav-evropejsku-vidznaku-effe-label-2019-2020

https://dovzhenkofilm.com.ua/