f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

АНДРЕЙ ТАРКОВСКИЙ: "Я ВСЕГДА С ОГРОМНОЙ БЛАГОДАРНОСТЬЮ ВСПОМИНАЮ ФИЛЬМЫ СЕРГЕЯ ПАРАДЖАНОВА"

06.04.2020

Кажуть, коли у прокаті з"явився фільм "Иваново детство", ПАРАДЖАНОВ кожного гостя свого зустрічав питанням, чи бачив він фільм АНДРЕЯ ТАРКОВСЬКОГО. І якщо відповідь була негативною - гість випроводжувався з наказом неодмінно подивитись картину, перш ніж знову переступить поріг його квартири. "Тарковский - гений!!" - вигукував Параджанов. Є підстави думати, що "Иваново детство" справді був одним із чинників, які радикально вплинули на пошуки Параджанова того періоду й спровокували появу геніальних "Тіней забутих предків".

Вони товаришували. Коли Параджанова запровторили у табори, Тарковський намагався щось зробити для його звільнення. Якраз учора Роман Балаян розповідав мені, як він прилетів до Москви з протестним листом на підтримку Параджанова і Тарковський без вагань його підписав. У Щоденнику (Мартирологу) Тарковський не раз згадує Параджанова. Скажімо, про приїзд до Тбілісі на Новий рік, перебування в грузинській столиці на початку 1982 року. Звичайно, видатний режисер розмовляв з впливовими особами, аби схилити їх до думки надати роботу Параджанову...

В одному з інтерв"ю ТАРКОВСЬКИЙ сказав: "Я всегда с огромной благодарностью вспоминаю фильмы Сергея Параджанова, которые очень люблю, способ его мышления, парадоксальный и поэтический, его умение любить красоту, быть совершенно свободным внутри своего замысла".

Сергій ТРИМБАЧ

НСКУ, Українська кіноакадемія

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach