f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

КАРАНТИН - 1968

24.03.2020

Подивився фільм "КАРАНТИН" (к/с ім. О.Довженка, 1968, реж. Суламіф Цибульник, сценарій Юрія Щербака).

Сценарій письменника і лікаря ЮРІЯ ЩЕРБАКА, він, як відомо, тривалий час працював у Київському інституті епідеміології та інфекційних захворювань, Так що матеріал для написання сценарію йому не треба було вивчати...

Фабула стрічки проста: п"ятеро працівників інституту опиняються під замком після того, як під час досліду (а вони зайняті випробуванням нової вакцини) відбувся викид вірусів. Вони зависають у невизначеності... Про це, власне, і фільм, тим він і цікавий: людина в час інтермеццо, людина наодинці із собою і своїми екзистенційними проблемами і страхами. Якби я навіть не знав, коли це знято, пізнаються 1960-ті, з їх особливою увагою до особистісного, персонального існування.

У головних ролях переважно московські актори - Алєксєй Глазирін, Людмила Хітяєва, Юрій Каморний, Владімір Заманський. Дуже цікава українська актриса ЗОЯ НЕДБАЙ (1942-1990) - у ролі лаборантки Лілі (це так само головна роль). На Недбай просто цікаво дивитися, відчувається якась особлива глибина цієї особистості (нагадаю. вона викликада великий інтерес у режисерів, сам Сергій Параджанов зняв її у пробах свого нереалізованого фільму "Київські фрески", 1965), хоча в цілому її акторська доля не надто склалась.

У ролі другого плану українська актриса КАТЕРИНА КРУПЕННІКОВА (вже віддавна живе у Лос-Анджелісі). Вона грає роль Оксани, коханої жінки Ігоря (Юрій Каморний). Невелика, але дуже точно і проникливо зроблена роль. І яка ж красива актриса - очей не відведеш!

Для фільму Владімір Висоцький написав дві пісні, прозвучала одна - "Давно смолкли залпы орудий".

І - про режисера СУЛАМІФ ЦИБУЛЬНИК (1913-1996). Я досить добре знав цю чарівну жінку. Ще у 1930-ті закінчила Київський кіноінститут і понад 20 років чекала самостійної постановки (спершу війна, потому період так званого "малокартиння"). Серед найвідоміших її стрічок - "Інспектор карного розшуку" (1971) та "Будні карного розшуку" (1973).

Фільм можна подивитись тут: https://www.youtube.com/watch?v=18iPY1CcnD8

На фото : Момент зйомок: режисер С.Цибульник (ліворуч), поруч неї оператор Едуард Плучик, далі актори А.Глазирін, Людмила Хітяєва

Сергій ТРИМБАЧ

НСКУ Українська кіноакадемія

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.