f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Гіркий світ, солодкий світ (19 березня -125 років від дня народження Максима Рильського)

19.03.2020

Степан Процюк

(19 березня -125 років від дня народження Максима Рильського)

Він народився у сім’ї, де був присутнім віковий і майновий мезальянс. Його батько належав до малочисельного прошарку української інтелігенції, був публіцистом і фольклористом .Мати, незважаючи на селянське походження, була справжньою, так би мовити, аристократкою душі. Хлопчик мав можливість здобути чудову освіту, був дуже здібним. У Києві був близьким до кількох тогочасних впливових українських родин.

Далі:

https://day.kyiv.ua/uk/blog/kultura/girkyy-svit-solodkyy-svit

МИТЬ ІСТОРІЇ. МАКСИМ РИЛЬСЬКИЙ

"Так тихо серце плаче, як дощ шумить над містом - нема причин неначе - а серце ревно плаче...О, ніжно як шумить дощ, по дахах, по листю; у цю тужливу мить, як солодко шумить!" Поль Верлен (переклад М.Рильського)

Наявні твори "високої" культури засвідчують факт існування нації. (за І.Л.Рудницьким) 2013 © Студія документальних фільмів НТКУ

Документальні фільми, створені у співпраці режисера Ірини Шатохіної та професора, доктора історичних наук Юрія Шаповала упродовж 2008 - 2019 років. Перебіг історичних подій, що відбувалися на терені України, починаючи з кінця 19-го століття, з фокусом на персоналіях літераторів, політиків, науковців. Політичне та інтелектуальне життя України в контексті її інкорпорації в Російську та Австро-Угорську імперії.

https://www.youtube.com/watch?v=kb8Wg8yRoBw