f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

"Паразити" відкривають нову еру кіно.

10.02.2020

Нова ера

Тріумф південнокорейського фільму "Паразити" може стати початком нової ери, в якій нагороди за кращу картину даватимуть не тільки англомовним стрічкам.

Про це в статті про підсумки цьогорічного вручення найпрестижнішої кінопремії пише британська Guardian.

Оскар 2020: історична перемога "Паразитів", Бред Пітт і Хоакін Фенікс

Найкращі сукні Оскара 2020: Йохансон, Портман, Зеллвегер та інші

На думку видання, більш активне визнання іноземних фільмів на "Оскарі" може допомогти премії повернути актуальність і релевантність, які вона розгубила за останні 20 років. Такий тренд газета пояснює засиллям в Голлівуді картин, які ніяк не відображують актуальних проблем та які наче спеціально створюються для отримання "Оскарів".

"Історія режисера Бонга, який був темною конячкою церемонії, пожвавила битву за цьогорічні премії. Тож уявіть собі, наскільки цікаво буде відкрити двері найкращим зразкам Боллівуду, або китайській кіноіндустрії, що якраз набирає оберти, або потужним японським та турецьким зразкам, або Ноллівуду (Нігерійська кіноіндустрія - Ред.) та іншим", - вважає газета.

За її словами, іноземна аудиторія також матиме більший інтерес до "Оскарів", якщо бачитиме представників своїх країн серед номінантів. Таким чином глядачі поза межами США почнуть відчувати себе повноцінними учасниками процесу, а не тільки "пасивним ринком" для голлівудської продукції.

"Мова в цю епоху мусить мати менше значення", - констатує Guardian.

https://www.bbc.com/ukrainian/press-review-51444729