f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Документалістика з катарсисом: що подивитися на фестивалі американського кіно «Незалежність»

06.02.2020

Як це – полетіти на Місяць чи залізти на найвищу стрімку скелю світу або стати найулюбленішим дитячим телеведучим – відповіді на ці питання візуалізовані в програмі документальних фільмів Фестивалю американського кіно «Незалежність» (AIFF), який вдесяте пройде з 6 по 12 лютого в столичному кінотеатрі «Жовтень».

Як і завжди, документальна програма фестивалю – маленьке щастя для поціновувачів кіно, заглибленого в життя. Маючи велику відмінність від американського студійного кіно, незалежна документалістика США не потрапляє на всі екрани світу і переважно мало доступна широким верствам глядачів. Це прикро, зважаючи на її специфіку: вибір тем і манера їх подачі ґрунтується на очевидних, але чомусь не завжди дотриманих у кіно вимогах – бути цікавим, розказувати історії унікальні і звитяжні, з катарсисом у фіналі. Як, скажімо, 100-хвилинна робота Джоша Ловелла і Пітера Мортімера 2017 року «Стіна світанку» (показ у «Жовтні» 7 лютого).

Далі:

https://detector.media/kritika/article/174501/2020-02-05-dokumentalistika-z-katarsisom-shcho-podivitisya-na-festivali-amerikanskogo-kino-nezalezhnist/