f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

НА ЮВІЛЕЙНОМУ 70-му МІЖНАРОДНОМУ БЕРЛІНСЬКОМУ КІНОФЕСТИВАЛІ ПОКАЖУТЬ І ФІЛЬМИ УКРАЇНЦІВ.

30.01.2020

70-й Берлінський міжнародний кінофестиваль (20 лютого – 1 березня 2020 р.) оприлюднив повну програму основного конкурсу. В ньому беруть участь 18 фільмів з 18 країн, серед яких 16 світових прем'єр. В конкурсі є і фільм, зроблений за участі України. Йдеться про картину «ДАУ. НАТАША", Росія, Німеччина, Україна, Великобританія. Режисери Ілля Хржановський і Катерина Ертель.

ДАУ. Наташа — це складова мультидисциплінарного проекту ДАУ, про фізика, Льва Ландау на прізвисько Дау. На початкових етапах роботи над фільмом (2008) проект підтримало Держкіно України. Одначе потім усе зупинилось, затим знову відновилось… Зйомки відбувались у Харкові, де жив і працював Ландау. Фільм «ДАУ. Наташа» заборонено до показу в Росії – виявили «порнопропаганду».

Раніше було оголошено, що у Берліні відбудеться СВІТОВА ПРЕМ»ЄРА УКРАЇНСЬКОГО ФІЛЬМУ «НОМЕРИ» ОЛЕГА СЕНЦОВА ТА АХТЕМА СЕІТАБЛАЄВА

Фільм «Номери», який було створено за підтримки Міністерства культури України за однойменною п'єсою режисера Олега Сенцова, покажуть 18 лютого в рамках спеціальних показів, які присвячені ювілею Берлінського міжнародного кінофестивалю (Berlinale).

Фільм «Номери» був зрежисований дистанційно і є унікальним явищем для української кіноіндустрії. Над стрічкою працював тандем двох режисерів — Олега Сенцова, який під час роботи над фільмом перебував у колонії суворого режиму на півночі Росії, та Ахтема Сеітаблаєва, який допомагав втілювати задум на знімальному майданчику разом з продюсеркою фільму Анною Паленчук. Робочий процес Олег і Ахтем обговорювали у листах, яких, за словами Анни, було більше сотні. Організатори фестивалю відзначили, що фільм "було створено за неможливих обставин, в ситуації екзистенційного вакууму". Це антиутопія, в ній діють персонажі, означені номерами. Спершу вони підкоряються верховному божеству – Нулю, а потому руйнують систему, яка склалась.

Докладніше про фільм "Номери" див. http://dergkino.gov.ua/…/svitova_premiera_filmu_nomeri_oleg…

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach?