f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

«Захар Беркут»: хрестоматія та видовище

21.10.2019

Перший раз хрестоматійна історична повість Івана Франка «Захар Беркут» була екранізована в далекому 1971 році режисером Леонідом Осикою. Стрічка вкрай дбайливо поводилась із літературним першоджерелом, при цьому ідеально вписувалась у канву українського поетичного кіно, втім не стала на один рівень з роботами Параджанова чи Іллєнка, а донині й взагалі встигла забутися.

Тому показовим є фільм 2019 року режисерів Ахтема Сеітаблаєва та Джона Вінна, який намагається бути першим національним блокбастером (або ж навіть патріотичним блокбастером). Одначе, стрічка попутно повторює практично усі помилки, властиві високобюджетним вампукам, розрахованим на максимальний глядацький інтерес. Втім, уточнимо: «Захар Беркут» 2019 року – це перша серйозна заявка на блокбастер як такий у сучасному українському кіно...

https://moviegram.com.ua/zahar-bercut/?fbclid=IwAR3BfoztchP3VncXj4rUsmfvIYkAv_qrJQ3aps2SRxPKt2kCIZHeyajyBNU

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.