f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

КИТАЙСЬКІ ЦЕРЕМОНІЇ У ФІНАЛІ БЕРЛІНСЬКОГО КІНОФЕСТИВАЛЮ.

16.02.2019

П”ятниця, 15 лютого, фактично останній робочий день Берлінале – 2019, виявився на диво без якихось подій. Відмова китайської сторони надати фільм з великої конкурсної програми – „Одна секунда” Чжена Імоу (картину нібито не вдалося  довести до необхідних технічних кондицій у період постпродакшену) по суті справи позбавила інтриги останні два фестивальні дні. Втім, є й інша, неофіційна версія – нібито стрічку класика китайського кіно Імоу не пропустив цензурний комітет Китаю.

 А от картина іншого китайця, Ванга Хіашуая „Так довго, мій сину”, попри 3-годинний хронометраж, виявилась ажніяк не втомливою. Історія двох сімей, історія цілого покоління оповідана традиційно й водночас надзвичайно емоційно. Контакт (принаймні мій особистий) з екраном не припинявся ні на мить. Хочеться і в нашому кіно побачити фільм такого рівня оповідного масштабу і рівня осмислення своєї історії.

 На звершення п”ятниці трохи розважило журі ФІПРЕССІ (тобто журі критиків), яке оголосило про свій вердикт. У великому конкурсі кращою, найцікавішою, найкреативнішою визнано картину „Синоніми” ізраїльського режисера Надава Лапіда. Видається, що справедливо – стрічка Лапіда є просто цікавою за матеріалом і його осмисленням.

 Ну, а суботнього вечора (в Києві буде восьма вечора) у грандіозному Berlinale Palast розпочнеться урочисте закриття фестивалю та вручення традиційних „Золотого” і „Срібних ведмедів”. Хочеться, звичайно, побачити серед нагороджених і фільм „Містер Джонс” польського режисера Агеншки Голанд, картину, участь у продукуванні якої брала і Україна.

Фото: ZOO Digital

Сергій Тримбач, Берлін, спеціально для сайту НСКУ

26 березня, вівторок, Червоний зал КРАЩІ ФІЛЬМИ СВІТОВОГО КІНОПРОКАТУ Художній фільм «ПАМПУШКА»

27 березня, середа, Червоний зал Художній фільм «ДІМ, ЯКИЙ ПОБУДУВАВ ДЖЕК»

28 березня, четвер, Синій зал Екран і сцена: незабутні постаті Аристократ духу – ЮРІЙ ЛАВРОВ