f y
Національна спілка кінематографістів України

Афіша

26 травня, п’ятниця, Синій зал

26.05.2017

Прем’єрний показ документального фільму «ВКРАДЕНА ВІТЧИЗНА»

Автор сценарію Алла Хитра

Режисер Артур Гураль

Оператор М. Жадан

Україна, 2017 рік

Документальну стрічку присвячено темі депортації українців із території Польщі у 1945–1947 роках згідно договору між УРСР і Польським комітетом національного визволення.

У фільмі очевидці подій розповідають про те, що відбувалося на території Холмщини у довоєнний період, як поляки знищували українців під час Другої світової війни, про нелюдські умови переселення в Україну, яке за жодних обставин не можна назвати добровільним, про те, як їх прийняла нова батьківщина та її громадяни.

«Вкрадена Вітчизна» – це фільм про людей, на долі яких випало чимало випробувань на Холмщині, батьківщині, яку у них украли, про умови, в яких їм доводилося адаптуватися до радянської дійсності, знаходячись під постійним пильним наглядом КДБ, будучи усе життя людьми другого ґатунку, які навіть через 70 років лишаються холмщаками.

Також у стрічці представлено погляди на депортацію українців депутатів польського Сейму, відомих українських істориків і політиків.

Фільм створено за рахунок благодійних пожертв Київського товариства «Холмщина».

Початок о 17 годині

Запрошення на показ можна отримати у творчому відділі НСКУ (каб. №208) або роздрукувати самостійно, завантаживши за посиланням>>>