f y
Національна спілка кінематографістів України

Афіша

2 березня, середа, Синій зал

02.03.2016

ЗАБУТЕ КІНО

До 90-річчя Анджея Вайди

Художній фільм «НЕВИННІ ЧАРОДІЇ»

Автори сценарію: Єжи Анджеєвський, Єжи Сколімовський

Режисер Анджей Вайда

В ролях: Тадеуш Ломницький, Кристина Стипулковська, Збігнев Цибульський, Ванда Кочевська, Кшиштоф Комеда, Роман Поланський, Слава Пшибильська, Єжи Сколімовський, Каліна Єндрусик, Маріан Кочіняк

Польща, 1960 рік

Цей фільм є дещо незвичним для Анджея Вайди. Лірична історія кохання, здавалося б, не зовсім вписується у контекст творчості режисера. Адже події відбуваються не на тлі війни чи інших історичних перипетій.

Сам режисер називає фільм єдиним своїм «політично байдужим» фільмом. Але, як не дивно, саме цю картину піддавали нищівній критиці.

«Герой стрічки – молодий лікар, який любить еластичні шкарпетки, хороші цигарки, має магнітофон, яким записує свої розмови з дівчатами, а його єдина пристрасть – гра на ударних у джазовому колективі, – виявився небезпечнішим, ніж навіть Армія Крайова», – згадував Анджей Вайда.

Квартира молодого лікаря – це порожня нора з різноманітними трофеями та портретом Ейнштейна. Випадково у музичному клубі він зустрічає дівчину. Більше про неї нічого не відомо. Пара проводить ніч разом, захоплюючись любовною грою і самими собою. Якщо дівчина програє, то віддасться хлопцю. Цинізм і розпусна поведінка – це маска, під якою приховані нормальні людські почуття чи хоча б туга за ними.

У 2014 році американський режисер Мартін Скорсезе відібрав «Невинних чародіїв» до презентації у США і Канаді в рамках фестивалю польських фільмів «Мартін Скорсезе представляє: Шедеври польського кіно».

За підтримки Польського Інституту у Києві

Початок о 18 годині