f y
Національна спілка кінематографістів України

Афіша

21 березня, субота, Червоний зал

21.03.2015

ХІІ Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини DOCUDAYS UA 

ЧЕРВОНИЙ ЗАЛ

12:00. ГОЛОДОМОР. ЗАБУТИЙ ГЕНОЦИД / HOLODOMOR, THE FORGOTTEN GENOCIDE

реж. Бенедікт Бане, Україна / Франція,  2013, 90 хв.

Фільм французької режисерки Бенедикт Бане, яка стала патріоткою України. Проникливі розповіді літніх людей, які пережили Голодомор, інтерв’ю з дослідниками і українськими політиками, архівні документи і кадри радянської кінохроніки, вміло використані автором у відеоряді, не залишать байдужими глядачів кінострічки. Адже ця тема старанно замовчувалася десятиліттями, а у стрічці відкриваються приховані таємниці та особисті історії безпосередньо тих, хто сам був жертвою жахливих подій.

По завершенні показу відбудеться зустріч із режисеркою фільму Бенедікт Бане та співавторкою фільму Жанет Ле Монь. Розширене обговорення за участі представників Інституту національної пам’яті та знаних дослідників Голодомору. Модерує Олександр Зінченко, радник Голови Українського інститутунаціональної пам’яті.

DOCU/ПРАВО

15:00. ІНТЕРНЕТ-ЗАЛЕЖНИЙ / WEB JUNKIE

реж. Шош Шлам, Гілла Медаліа, Ізраїль / США, 2014, 74 хв.

Інтернет-залежність стала глобальною проблемою сьогодення. Дедалі більше людей, особливо молодих, користуються Інтернетом частіше, ніж будь-коли раніше. Фільм занурюється у життя реабілітаційного центру в Пекіні й досліджує випадки трьох китайських підлітків – із дня їх прибуття до реабілітаційного центру протягом трьох місяців їх лікування там і до повернення додому. У фільмі висвітлено як причини, що викликають розлад, так і методи лікування пацієнтів.

17.00. ПІНГВІН / PENGUIN

реж. Марина Врода, Україна, 2015, 51 хв.

Зустріч із творчою групою.

Іра й Маня друзі, разом вони винаймають квартиру у Києві. Іра, активістка, організаторка фонду допомоги дітям та паліативній пацієнт. Маня її найближчий друг, також волонтерка - дівчата працюють й живуть разом.

До подруг у гості з іншого міста приїздить батько Іри, Олександр. Усі троє проводять тиждень разом. Життя Іри та Мані чітко організоване життя людей, які добре знають звички та потреби один-одного, й будь-яке втручання надовго не можливе.

Ранкова гімнастика, процедури, сніданок, робота за комп”ютером, мотонне повторювання день у день. Батько чекає на близкість з донькою. Адже не відомо коли вони зустрінуться знову. Він чекає, коли вони їдуть до перукарні, коли він фотографує дівчат в атракціоні торгівельного центру, коли товче гарячу картоплю на кухні...

Накінець час Олександрові повертатися додому. Донька й батько прощаються.

Один вечір Іра лишається сам на сам із собою.

DOCU/ЖИТТЯ

19:00. РАЗОМ / TOGETHER

реж. Дєніс Шабаєв, Росія, 2014, 52 хв.

Зустріч із режисером.

Двоє людей у дорозі. Повсякденне життя, ділові дзвінки, ігри, рух по кривій шосе, поворот і знову ділові дзвінки… Протягом року батько й дочка майже не бачили одне одного і не залишалися наодинці. Дві камери дивляться одна на одну; різні страхи живуть в одному просторі. Запитання: повернутися назад чи продовжити мандрувати разом?

20:30. ДІТИ КАЇНА / CAIN’S CHILDREN

реж. Марцелл Ґерю, Угорщина / Франція, 2014, 104 хв.

Зустріч із режисером.

Троє чоловіків, кожен з яких у дитинстві скоїв убивство. Юнацькі роки вони провели у найжорстокішій в’язниці комуністичної Угорщини, де їх уперше зняли на плівку. Тривожні архівні записи показують, як вони зізнаються у своїх злочинах і діляться планами на майбутнє. Тридцять років потому режисер шукає їх і відкриває таємниці про Угорщину, якої він ніколи не знав. Доля, гріх і спадок очима дітей Каїна.

Детальніше про розклад показів і програму фестивалю тут.