f y
Національна спілка кінематографістів України

Афіша

46-а річниця Будинку кіно Національної спілки кінематографістів України

15.10.2020

Стелла Кломінська

https://www.facebook.com/klominska

Наш рідний дім! З Днем народження! Будь завжди !!!

14 жовтня 1974 року в Києві на вулиці Саксаганського, 6 був ВІДКРИТО РЕСПУБЛІКАНСЬКИЙ БУДИНОК КІНО, нині Будинок кіно Національної спілки кінематографістів України.

Будинок кіно - улюблене місце відпочинку багатьох жителів і гостей столиці. На його трьох поверхах розміщені чотири зали: Червоний (на 670 місць), Синій (на 270 місць), конференц-зал (на 50 місць) ресторан, бар, бібліотека.

Будівля прикрашена чорним стемолітом і алюмінієм. На фасаді над першим поверхом скомпонований бетонний рельєф (скульптори І.А.Коломіец і Г.Я.Хусід).

Інтер'єри створені за участю архітекторів В.І.Мешковой, Е.Сендзюк і майстрів декоративно-прикладного мистецтва Н.І.Фёдоровой, А.Г.Шарай (худож. Кераміка), Е.А.Владіміровой, 3.В.Вішневской (тематич . килими, завіси).

Головний вестибюль виконаний в двох рівнях.

В обробці інтер'єрів використані найсучасніші для того часу матеріали. Приміщення Будинку кіно прикрашені керамікою в українському національному стилі.

Проект будівлі розробили фахівці інституту КиївЗНДІЕП (архітектори З.С.Чечік, Ф.І.Боровік, С.Я.Ходік, інженер І.В.Оніщенко).

Будівництво здійснював трест «Київміськбуд-4» Головкиївміськбуду.

У Будинку кіно регулярно проходять різні виставки, фестивалі, конкурси, «круглі столи» та зборів, ярмарки, презентації нових кінофільмів. Під час карантину відвідування Будинку кіно обмежено.

19 січня 2012 року, в день 100-річчя кінорежисера Тимофія Васильовича Левчука, який багато зробив для відкриття Будинку кіно, на його фасаді була урочисто відкрита меморіальна дошка.