f y
Національна спілка кінематографістів України

Афіша

4 лютого, середа, Синій зал

04.02.2015

Фільм–легенда Володимира Денисенка: історія стрічки, філософія, поетика.

«СОВІСТЬ»

Режисер В. Денисенко

Оператор О. Деряжний

В ролях: А. Соколовський, В. Маляревич,

М. Олійник, М. Гудзь, В. Криштофович, Н. Реус

Показ та обговорення художнього фільму за участі кінематографістів, філософів, істориків

НКХФ ім. О. Довженка, 1968 рік

Початок о 18 годині

Сторінка заходу на Фейсбук

«Володимир Денисенко ставить фільм теж на тему війни. Але без цензури та без узгодження з ЦК КПУ! Як керівник третього курсу кінофакультету Київського театрального інституту він розробив режисерський план за сценарієм Василя Земляка для виконання влітку роботи студентами. На учбовій плівці, за одне літо у селі Копилові Макарівського району, було знято повнометражний художній фільм «Совість». Студенти жили в школі, брат харчував їх у чайній села, а колгосп давав їм молоко за організацію концертів.

Головний герой фільму — молодий мешканець села. У сутичці з німецьким комендантом, захищаючись, він вбиває його. Німці вимагають у селян видати вбивцю, інакше будуть розстріляні всі. Вражаюча єдність села — ніхто нікого не видав. Совість кожного перевищує страх смерті. Страта всього села.

За оцінкою фахівців фільм мав надзвичайно високий художній рівень, який, зі слів відомого кінорежисера Сергія Параджанова, випереджав на десять років тодішню кінематографію. Але радянська влада прирекла кінострічку до небуття. Не було ж показано керівної ролі партії. Фільм пролежав у архівах інституту двадцять років! Його було чудом віднайдено і фактично врятовано старшим сином режисера Олександром».

Денисенко Галина. Як повернути фільми Володимира Денисенка із небуття // День. - 7-8.06.2013. - №97