f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

КІНО. ДОК. ПОЛТАВА

22.09.2018

У Полтаві відбувся фестиваль
документального патріотичного кіно.

Народився цей фестиваль два роки тому, у Чернігові. Його ідея – огляд фільмів, що прагнуть відтворювати непрості історичні обставини сучасної України. Відтак у програмі (головним відбірником, сказати б програмним директором був кінокритик і кіноексперт Володимир Войтенко) домінували стрічки, зроблені на матеріалі подій на Майдані 2013-14 років та війни на Сході України.

Я мав честь очолювати журі, до складу якого входили кінорежисери Михайло Іллєнко і Валентин Сперкач. У доволі сильній програмі ми виділили два фільми – «Після смерті» Володимира Тихого і Юрія Грузінова (останній є і оператором) та «Буратіно» Дмитра Стародумова (обидві картини продуковані кіностудією «Вавілон 13»). Перший отримав Гран-прі, інший – другий за значимістю приз.
Обидві стрічки вразили передусім щільністю поданого матеріалу, інтенсивністю потоку аудіовізуального матеріалу. Смерті на Майдані, відчай і разом холодний спокій людей, які вирішили йти до кінця, захищаючи свої ідеали – 15-хвилинна картина Тихого і Грузінова, без найменшого пафосу, розкриває сутність тодішніх подій. «Буратіно» - це система залпового вогню, яка руками російських найманців нищить мирні будівлі на українській території Донбасу. Точні й максимально виразні портрети людей, які живуть під вогнем і не втрачають людяності.

Серед переможців фестивалю фільми «Хороший, поганий, злий» Дмитра Сухолиткого-Собчука (події на Майдані у драматичному прямому зіткненні різних уявлень про сутність конфлікту), «Стіна» Сергія Волкова (Берлін, мітинг проросійських сил і образ стіни, яка все ще поділяє людей), «Додому» Дмитра Коновалова (про драматичні обставини повернення учасників АТО у рідні пенати), «Кода» Анни Корж (виразний, експресивний портрет літньої учительки музики).

Фестиваль, чиїм засновником і керівником є Ганна Левківська, був підтриманий керівництвом Полтавської області. Меншою мірою підтримало його керівництво самої Полтави. Що ж, за збігом обставин саме у день відкриття фестивалю мера міста Олександра Мамая міськрада звільнила з посади. Ото хай собі знає, як не підтримувати кіно (жартую, звичайно).

 

Автор репортажу - Сергій Тримбач.

12 грудня, середа, Синій зал Прем’єрний показ художнього фільму «ТРИМАЙ БІЛЯ СЕРЦЯ»

12 грудня, середа, Червоний зал ДИВІМОСЬ, ХТО ПРИЙШОВ Громадська організація «Сучасне Українське Кіно» (СУК) презентує вечір «Кіносереда – Зимове»

12 грудня, середа, Малий зал «ЦИКЛ ВЕЧОРІВ ІСПАНОМОВНОГО КІНО» Художній фільм «ГАВАНАСТЕЙШН»