f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Українські кінематографісти знайомляться з кіноіндустрією Польщі

06.11.2014

Нині на запрошення Польського інституту (Київ) у Польщі перебуває невелика делегація українських кінематографістів.  До неї входять, зокрема, голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач та член правління НСКУ, головний редактор журналу „Кіно. Театр” Лариса Брюховецька.

Відбулися зустрічі з видатними польськими режисерами Кшиштофом Зануссі та Єжи Гофманом, попереду бесіда з Анджеєм Вайдою. Відбулося знайомство з роботою Національної Фільмотеки. Директор Польського Інституту кіномистецтва Аґнєшка Одорович розповіла про особливості реформування кіноіндустрії упродовж останніх десяти років, які призвели до разючих змін: віднедавна частка польських фільмів у кінопрокаті становить 25-30 %.

Особливий інтерес становила  зустріч з головою Спілки кінематографістів Польщі Яцеком Бромським. Внаслідок реформування Спілка нині має потужне фінансове забезпечення і помітний вплив на культурну політику держави.

Попереду Лодзь і знайомство з Лодзинською кіношколою і тамтешнім Музеєм кінематографії.

Докладніше про підсумки поїздки наступного тижня.

На фото: Сергій Тримбач та Яцек Бромський під час зустрічі у Спілці кінематографістів у Варшаві

5 грудня, четвер, Синій зал Кіновечір «Відлуння VIІI фестивалю аматорського кіно «КІНОКІМЕРІЯ» та 75-го Міжнародного фестивалю незалежного кіно «UNICA-2013»

6 грудня, п’ятниця, Синій зал Прем’єрний показ науково-популярного фільму «ПІДНІМІТЬ МЕНІ ВІЇ…»

7 грудня, субота, Червоний зал Прем’єра документального фільму «КРАСНА МАЛАНКА»