f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Не стало Алєксєя Девотченко, великого артиста, громадянина, Людини

06.11.2014

Не стало Алексея Девотченко. Большого артиста, гражданина, Человека.

Национальный союз кинематографистов Украины выражает глубокие соболезнования семье и близким Алексея.

Алексей Девотченко был другом Украины. Его подпись стоит под обращением деятелей культуры России в защиту нашей страны. На Марше Мира в Москве он читал стихи Васыля Стуса. Снимался в украинском кино.

Он был отважным, искренним и бесстрашным. Он был хрупким, ранимым, тонко чувствующим художником.

Мы всегда будем помнить Алексея Девотченко!

Председатель Национального
Союза кинематографистов Украины
Сергей Тримбач

**

Російського актора театру й кіно Олексій Девотченко знайшли мертвим у квартирі, яку він знімав на півночі Москви.

За повідомленням московського управління Слідчого комітету Росії, ознак насильницької смерті на тілі Девотченка не виявлено, проводиться дослідча перевірка, повідомляє "Радіо Свобода".

За однією з непідтверджених офіційно версій, він помер у результаті нещасного випадку, а іншою – від серцевого нападу.

Однак актор Станіслав Садальський у своєму "Живому журналі" пише про те, що Девотченка могли убити.

Напередодні своєї смерті актор Девотченко записав відеозвернення до діячів театру, включаючи українських колег, у якому висловив їм підтримку.  

Олексій Девотченко був відомий своєю активною громадянською позицією: був членом "Об'єднаного громадського фронту" у Петербурзі, брав участь у багатьох акціях опозиції.

Цього року, зокрема, він брав участь у скликанні Конгресу інтелігенції "Проти війни з Україною й пропагандистської істерії", у "Марші правди" за свободу ЗМІ й проти пропаганди.

У 2011 році Девотченко відмовився від звання "Народний артист Росії" і двох державних премій, заявивши, що не хоче отримувати нагороди з рук Володимира Путіна.

Із 1990-х років Девотченко працював у багатьох петербурзьких театрах, а з 2011 по 2012 рік – у Московському театрі юного глядача, з 2012 року – у трупі Московського Художнього театру імені Чехова.

Девотченко знімався в телесеріалах і художніх фільмах – широку популярність йому принесла роль у серіалі "Бандитський Петербург".

УП