f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

До Сенцова не пустили священика

31.07.2018

У російській в’язниці Лабитнангі до українського політв’язня режисера Олега Сенцова не пустили священика.

Про це повідомила у Facebook журналістка Вікторія Івлєва.

"Начальник в Ямало-Ненецькому автономному окрузі полковник внутрішньої служби Олександр Новіков відмовив отцю Григорію (Міхнову-Вайтенко), єпископу апостольської православної церкви, у зустрічі з Сенцовим", - зазначає вона.

За словами самого єпископа, його розмова з Новіковим була нормальною, доки він не почув прізвище ув’язненого.

"Почувши "Сенцов Олег Геннадійович, 1976 р.н.", Новіков просто змінився в обличчі і заявив мені дослівно так: Я не бачу доцільності у Вашій зустрічі з Сенцовим", - повідомив отець Григорій.

Далі, як розповів Григорій, Новіков натиснув на кнопку, викликав чергового і наказав провести товариша (священика – УП) до дверей.

Отець залишив відповідні заяви на допуск до Сенцова полковнику, а також в прокуратуру зі скаргою про недотримання закону керівництвом ФСВП Ямало-Ненецького АО.

Журналістка також повідомляє, що про подію в курсі глава Ради з прав людини при президенті Росії Михайло Федотов і апарат уповноваженої з прав людини РФ Тетяни Москалькової.

Представниця в гуманітарній підгрупі ТКГ з питань Донбасу Ірина Геращенко прокоментувала, що намагалася передати Сенцову листа, а також заявляє, що Сенцов перебуває в повній ізоляції.

Зазначимо, що російський закон дозволяє священнослужителям, які належать до зареєстрованих в установленому порядку релігійних об'єднань, відвідувати людей, що перебувають у місцях позбавлення волі.

Особиста зустріч може тривати до двох годин кожна, число таких зустрічей закон не обмежує, а при бажанні сторін, ця зустріч може проходити наодинці і навіть поза межами чутності третіх осіб.

З 16 травня Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою до влади РФ відпустити всіх утримуваних українців.

Станом на 31 липня він голодує вже 79 день.

5 липня двоюрідна сестра українського політв’язня Олега Сенцова Наталія Каплан зустрілася із ним у російській колонії.  Після зустрічі Каплан повідомила, що Сенцов "схуд і сильно постарів".

Українська правда
22 травня, середа, Малий зал Рада ветеранів НСКУ «Шлях до творчих вершин» Вітання ювілярів

21 травня, вівторок, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ОЛЕКСАНДР АСКОЛЬДОВ. НЕВІДОМЕ…»

20 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН