f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ФІЛЬМ "ЧОРНОБИЛЬ. ХРОНІКА ВАЖКИХ ТИЖНІВ" включено до Міжнародного реєстру програми ЮНЕСКО "ПАМ'ЯТЬ СВІТУ"

05.06.2018

ФІЛЬМ "ЧОРНОБИЛЬ. ХРОНІКА ВАЖКИХ ТИЖНІВ" 
("УКРКІНОХРОНІКА", 1986, автор сценарію і режисер ВОЛОДИМИР ШЕВЧЕНКО, головні оператори ВІКТОР КРІПЧЕНКО, ВОЛОДИМИР ТАРАНЧЕНКО і В.ШЕВЧЕНКО) включено до Міжнародного реєстру програми ЮНЕСКО «ПАМ"ЯТЬ СВІТУ".

ЗНАКОВА І ТАКА ПРИЄМНА ПОДІЯ.
БО ЦЕ СПРАВЕДЛИВО, БО ЦЕ - ПРАВИЛЬНО!

НАЙЩИРІШІ ВІТАННЯ ВІКТОРОВІ КРІПЧЕНКУ І ВОЛОДИМИРУ ТАРАНЧЕНКУ, УСІМ, ХТО ПРАЦЮВАВ НАД ФІЛЬМОМ. ВІЧНА І СЛАВНА ПАМ"ЯТЬ 
ВОЛОДИМИРУ ШЕВЧЕНКУ!

НАГАДАЮ, що над фільмом також працювали:

ІГОР МАЛИШЕВСЬКИЙ - автор дикторського тексту;
МИКОЛА ОЛЯЛІН - читав закадровий текст

Оператори ВОЛОДИМИР КУКОРЕНЧУК, АНАТОЛІЙ ХИМИЧ, ІГОР ПИСАНКО

Звукорежисер ЛЕВ РЯЗАНЦЕВ

Режисер ЮРІЙ ТЕРЕЩЕНКО

Музичний редактор М.СТЕЖЕРИНСЬКА

Редактори ВІКТОР ДЕРКАЧ І АНАТОЛІЙ КАРАСЬ

Директор фільму В.ДЕХТЯР

5 червня 2018 року о 14:30 у Великій актовій залі Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ України відбудеться комунікативний захід, покликаний проінформувати громадськість про комплекс архівних документів, пов’язаних з аварією на Чорнобильській АЕС, та про включення української номінації «Документальна спадщина, пов’язана з аварією на Чорнобильській АЕС» до Міжнародного реєстру програми ЮНЕСКО «Пам'ять світу».

У 2016 році Державна архівна служба України за допомоги та безпосередньої участі Національної комісії України у справах ЮНЕСКО подала національну заявку щодо включення документальної спадщини, пов’язаної з аварією на 
Чорнобильській АЕС, до Реєстру «Пам’ять світу» ЮНЕСКО на 2016–2017 роки.

Національна заявка Укрдержархіву була підтримана Інститутом історії України НАН України, Інститутом української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, Департаментом з архівів та діловодства Міністерства юстиції Республіки Білорусь, Національним архівом та Національною бібліотекою Латвійської Республіки та Генеральною дирекцією державних архівів Республіки Польща.

Комплекс вказаних документів всебічно відбиває причини, перебіг та наслідки аварії на Чорнобильській АЕС – найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття.

Документи чорнобильського комплексу Центрального 
державного архіву кінофотофонодокументів України це КІНОФІЛЬМ «ЧОРНОБИЛЬ. ХРОНІКА ВАЖКИХ ТИЖНІВ" 1986 року, студії «Укркінохроніка», режисера В. М. Шевченка та Колекція рідкісних документальних та аудіовізуальних матеріалів, пов’язаних з трагічними подіями на Чорнобильській АЕС, створених на основі матеріалів, відзнятих у зоні ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. В. М. Шевченко разом з членами знімальної групи провів сто днів в зоні радіоактивного забруднення під час зйомки кінофільму в найнебезпечніших районах.

Зовсім інша категорія джерел походить з Галузевого архіву Служби безпеки України – це інформації, довідки оперативного характеру, скачать казино на реальные деньги, що свого часу аж ніяк не були розраховані на оприлюднення, а тому містили значно об’єктивніші відомості, ніж інші партійно-урядові документи.

Документи комплексу є складовою Національного архівного фонду України. Їх правовий статус визначений Законом України «Про Національний архівний фонд та архівні установи», доступ до них вільний.

Включення української номінації «Документальна спадщина, пов’язана з аварією на Чорнобильській АЕС» до Міжнародного реєстру програми ЮНЕСКО «Пам’ять світу» сприятиме проведенню робіт з оцифрування вказаного документального масиву з метою його максимального удоступнення та забезпечення надійного зберігання, створення відповідного електронного архіву тощо.

Автор тексту - Сергій Тримбач.