f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

"СТАНЕ ПОЧАТКОМ ТОДІ МІЙ КІНЕЦЬ..."

05.06.2018

Актор Божою милістю, людина незвичайної харизми. Батьківської найбільше - чи ж не тому часто грав ролі батьків, та й у житті йому це вдавалося якнайліпше. Яку сім"ю створив він, разом з Адою Миколаївною Роговцевою! Одне із чудес нашого життя...

Сім"я витворила і цей вечір. Його відкрили голова НСКУ ОЛЕСЬ ЯНЧУК І МІНІСТР КУЛЬТУРИ, АКТОР ФРАНКІВСЬКОГО ТЕАТРУ (в ньому колись служив КОСТЬ ПЕТРОВИЧ) ЄВГЕН НИЩУК. Режисером вечора була КАТЕРИНА СТЕПАНКОВА - дочка, а з тим разом актриса і театральний режисер. Дружина ювіляра, АДА РОГОВЦЕВА, презентувала, по суті справи, міні-виставу, присвячену життю і творчості свого чоловіка. Й інші, звісно, артисти... Артисти, яких сам КОСТЬ ПЕТРОВИЧ любив понад усе. 
АНАТОЛІЙ ХОСТІКОЄВ так само показав невелику оповідь-виставу про те, як він, 21-річний, знімався у фільмі "ДУМА ПРО КОВПАКА" - під орудою режисера ТИМОФІЯ ЛЕВЧУКА І, ЗВИЧАЙНО ж, КОВПАКА-СТЕПАНКОВА. Я ЗАЛЕДЕВЕ НА ПОМЕР, ДИВЛЯЧИСЬ ТЕ І СЛУХАЮЧИ, - ВІД СМІХУ. ДАЛІ ДО ХОСТІКОЄВА ПРИЄДНАВСЯ БОГДАН БЕНЮК (який повідомив публіці, що ХОСТІКОЄВ Є ЛАУРЕАТОМ ПРЕМІЇ імені БЕНЮКА). ТУТ УЖЕ Й СПІВИ ПІШЛИ - БО Ж КОСТЬ ПЕТРОВИЧ ЛЮБИВ СПІВАТИ, ТА ЩЕ Й ЯК! А вже НАТАЛЯ СУМСЬКА ПОЄДНАЛА В СВОЄМУ ЯСКРАВОМУ СПІЧІ І СМІХОВЕ Й СПІВОЧЕ..

І то ж був тільки початок вечора. А далі були і САШКО ІГНАТУША, І ЛАРИСА РУСНАК, і СВІТЛАНА ОРЛІЧЕНКО, і кінооператор СЕРГІЙ БОРДЕНЮК (з великою кількістю прецікавих подробиць),кінорежисер РОМАН БАЛАЯН (як завжди лаконічний і яскравий), інші, хто знав ювіляра.

А опісля вечора лишилися в інтимнішому гурті і тут було стільки цікавого... Зокрема, актриса ЛАРИСА КАДОЧНИКОВА ОПОВІЛА ПРО ТОЙ НЕПОВТОРНИЙ ПОБУТ, в якому і яким жила тодішня мистецька еліта Києва. ВЕСЕЛО ЖИЛИ, а ПРО ГРОШІ НЕ ДУМАЛИ. СТЕПАНКОВ ОДНАЧЕ Ж ДУМАВ, АЛЕ СВОЄРІДНО - РОЗДАЮЧИ ГРОШІ ІНШИМ. АДА РОГОВЦЕВА ПРИ ЦІМ СУМНО ПОХИТАЛА ГОЛОВОЮ: "АГА, ВІН КАЗАВ: У АДИ Є...".

ГОСТЕМ ВЕЧОРА БУЛА І АКТРИСА АНТОНІНА ЛЕФТІЙ, ЯКА ЗНЯЛАСЬ У 5-ти ФІЛЬМАХ РАЗОМ З КОСТЕМ ПЕТРОВИЧЕМ. НИНІ ВОНА ЖИВЕ В АВСТРАЛІЇ, У МЕЛЬБУРНІ. А КОЛИСЬ БУЛА ДРУЖИНОЮ РЕЖИСЕРА І ДРУГА СТЕПАНКОВА ЛЕОНІДА ОСИКИ. ЇЇ РОЗПОВІДЬ КАТЯ СТЕПАНКОВА СУПРОВОДИЛА СВОЇМ КОМЕНТАРЕМ: ДИТИНОЮ Я ВАС, АНТОНІНО, НЕ ЛЮБИЛА. БО Я Ж ХОТІЛА ВИЙТИ ЗАМІЖ ЗА ОСИКУ, ЗІГРАТИ З НИМ ВЕСІЛЛЯ. МЕНЕ ПИТАЛИ: ЯК ЗІГРАТИ? Я ВІДПОВІДАЛА: НА ПІАНІНО....".
Думаю, КОСТЬ ПЕТРОВИЧА УСМІХАВСЯ ЦИМ ОПОВІДКАМ ЗІ СВОЇХ ПІДНЕБЕСНИХ ОКРУШИН. А З ОСОБЛИВОЮ УВАГОЮ ВИСЛУХАВ МОНОЛОГ МАВКИ З "ЛІСОВОЇ ПІСНІ", який - у виконанні АДИ РОГОВЦЕВОЇ - ЙОМУ ТАК ПОДОБАВСЯ:

О, не журися за тіло!

Ясним вогнем засвітилось воно,

чистим, палючим, як добре вино,

вільними іскрами вгору злетіло.

Легкий, пухкий попілець

ляже, вернувшися, в рідну землицю,

вкупі з водою там зростить вербицю, –

стане початком тоді мій кінець.

Будуть приходити люди,

вбогі й багаті, веселі й сумні,

радощі й тугу нестимуть мені,

їм промовляти душа моя буде.

Я обізвуся до них

шелестом тихим вербової гілки,

голосом ніжним тонкої сопілки,

смутними росами з вітів моїх.

Я їм тоді проспіваю

все, що колись ти для мене співав,

ще як напровесні тут вигравав,

мрії збираючи в гаю…

Грай же, коханий, благаю!

 

На фото: К.П.Степанков 

Автор тексту - Сергій Тримбач.

12 грудня, середа, Синій зал Прем’єрний показ художнього фільму «ТРИМАЙ БІЛЯ СЕРЦЯ»

12 грудня, середа, Червоний зал ДИВІМОСЬ, ХТО ПРИЙШОВ Громадська організація «Сучасне Українське Кіно» (СУК) презентує вечір «Кіносереда – Зимове»

12 грудня, середа, Малий зал «ЦИКЛ ВЕЧОРІВ ІСПАНОМОВНОГО КІНО» Художній фільм «ГАВАНАСТЕЙШН»