f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

#FreeSentsov Досить сидіти! 22 травня о 9:30 під АП !

21.05.2018

14 травня 2018 року український політв’язень, “кримський заручник”, що якого незаконно ув’язнено в колонії суворого режиму № 8 “Білий ведмідь” (місто Лабитнанґі, РФ) Олег Сенцов оголосив голодування. 

Єдиною умовою його припинення Сенцов називає звільнення усіх українських політв’язнів, утримуваних в РФ і на території Криму. Враховуючи суворий клімат, умови утримання в колонії, пов’язане з цим загострення хронічних хвороб і погіршення стану здоров’я, життю політв’язня загрожує небезпека. 

З травня 2014 року по сьогодні кількість незаконно затриманих російськими спецслужбами українських громадян зросла у 16 (!) разів. Ця жахлива цифра лякає ще більше через те, що за чотири роки не вироблено ніякого конкретного плану зі звільнення заручників. Влада навіть не спромоглася призначити уповноваженого чи уповноважену для цього вирішення питання, наділивши його або її достатніми повноваженнями. Зараз, коли Олег Сенцов піддає загрозі своє життя задля звільнення політв’язнів, можновладці мають негайно активізувати усі зусилля, щоб усі українські громадяни, незаконно ув’язнені в РФ і Криму, опинилися на свободі. 
Ми кажемо “Досить сидіти!” президенту, міністрам, депутатам, чиновникам: досить говорити про занепокоєння і потребу докладання зусиль - зробіть те, що треба. Ми не можемо допустити, щоб Олег помер у в’язниці, щоби понад шістдесят політв’язнів залишилися у тюрмах, щоб незаконні затримання і арешти продовжували бути нормою (як це сталося за ці чотири роки). Casino med swish av videospelautomater.com. Ми вимагаємо від держави діяти - негайно і за максимумом. Голодування Володимира Балуха у сімферопольському СІЗО триває 64 день, голодування Олега Сенцова у ямальській колонії - 8. Невже вони мають постраждати, щоб справи визволення інших зрушили із місця?

22 травня 2018 року о 9:30 небайдужі учасники й учасниці акції прийдуть до Адміністрації президента (вул. Банкова, 11) , щоби вимагати негайних і прозорих дій, підзвітних громаді. Ми вимагатимемо, аби чиновники менше сиділи у зручних кріслах, і робили усе потрібне, аби наші в’язні у Росії більше не сиділи.
Фото: Непогана Тетяна on Twitter