f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

28 лютого пленум Спілки прийняв рішення сприяти розвитку кіноосвіти

02.03.2018

28 лютого пленум НСКУ прийняв рішення сприяти розвитку кіноосвіти.

На пленумі було обговорено причини низького рівня обізнаності в кінематографі та запропоновано низку способів вирішення проблеми.
Пізніше ініціативу підтримало студентство.
Публікуємо текст постанови пленуму та лист студентки Дарини Зарайської.

 

ПОСТАНОВА ІІ ПЛЕНУМУ ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ

Про стан кіноосвіти   в Україні (28 лютого  2018 року)

 

Заслухавши      інформацію члена Правління НСКУ  Лисецького С.О. про стан кіноосвіти в Україні, пленум   

УХВАЛЮЄ:

1.       Інформацію С.О.Лисецького  про стан кіноосвіти в Україні взяти до відома.

2.       Констатувати, що проведення реформ у сфері освіти призвело до  погіршення стану кіноосвіти, що виявляється передусім у зменшенні уваги до власне професійної підготовки майбутніх кінематографістів.

3.       Звернутися до керівництва Міністерства освіти і науки та Міністерства культури з вимогою щодо проведення термінових консультацій, метою яких має бути вироблення нової концепції мистецької освіти з неодмінним урахуванням її специфіки  (що передбачатиме відповідні зміни у законодавчій сфері).

4.        Підготувати відкрите звернення до міністра освіти та науки і міністра культури, у якому подати короткий аналіз основних причин освітньої кризи та пропозиції щодо внесення змін у процес реформування із врахуванням особливостей підготовки кіноспеціалістів. Скоординувати дії із спілками композиторів, художників, театральних діячів (відповідальні  С.О.Лисецький, Б.В. Вержбицький).    

Лист студентки КНУТКіТ ім. Карпенка-Карого Дарини Зарайської:

Останнім часом скрізь на радіо, телебаченні, газетах говорять про те, що на розвиток кіно та культури почали виділяти кошти. 
На радощах Спілка кінематографістів України написала листа до пана Міністра з проханням виділити кошти на дипломні та практичні роботи студентів та оновлення матеріальної бази. Обґрунтовуючи тим, що вже п’ятий рік держава перестала належно фінансувати державні заклади кіноосвіти. 
Листом спілки та шокуючою відповіддю міністерства ви можете ознайомитись нижче. 
“Шокуючою” вона стала не тільки із-за відмови у фінансуванні. А у тому, що фінансування НАШИХ СТУДЕНСЬКИХ робіт назвали НЕЦІЛЬОВИМ ВИКОРИСТАННЯМ КОШТІВ, що карається у відповідності до Статті 210 КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ. 
Після цього у студентів виникли деякі питання, на які ми б хотіли отримати відповідь:

1. Відколи фінансування державою своїх же ДЕРЖАВНИХ закладів та студентських робіт несе КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ?
2. Міністерство культури яке ФІНАНСУВАЛО (п’ять років назад) вище перелічене, порушувало Кримінальну відповідальність за Статтею 210 Кримінального кодексу України? Чому зараз це стало порушенням?
3. З яких пір такі важливі питання розглядають заступники міністрів?
4. На які кошти студентам знімати свої роботи? 
(Стипендія 1100 грн. Ділимо на 31 день. Виходить 35 ГРИВЕНЬ В ДЕНЬ на харчування!!! Це не враховуючи оплату за гуртожиток та опалення, елементарні потреби та медикаменти)
На які кошти знімати кіно, якщо елементарно не вистачає на проживання?!
5. На ЩО знімати? Якщо матеріальна база застаріла? (5 років назад не тільки оплачувались студентські роботи, а й вистачало коштів на імпортну плівку).
6. За ЩО студенти контрактники платять за навчання від 25 тисяч гривень і вище?!

Враховуючи неприйнятну відповідь з боку міністерства МИ, студенти Київського національного університету ім. І. Карпенка-Карого, ВИМАГАЄМО аби Міністерство культури України переглянуло своє відношення та позицію стосовно проблем перелічених вище та винесло нове рішення.

 

Зображення: The Village Україна;

Текст постанови - особиста інформація Спілки;

Лист - ФБ-сторінка Дарини Зарайської.