f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

РЕЖИСУРА ЯК МИСТЕЦТВО, ПРОФЕСІЯ. ЯК ЖИТТЯ...

05.04.2018

4 квітня виповнилось би 85 ВІКТОРУ КІСІНУ (1933-1997)

ВІКТОР БОРИСОВИЧ КІСІН - режисер театру, кіно і телебачення, педагог, теоретик. Заснував (разом з ВАДИМОМ ЧУБАСОВИМ) першу в СРСР кафедру телережисури на тодішньому кінофакультеті Інституту ім. І.Карпенка-Карого (нині факультут став інститутом у складі університету).
Пізніше заснував ще одну таку кафедру - у нинішньому Київському університеті культури і мистецтв.

Автор книг "Режисура як мистецтво і професія», «Життя. Актор. Образ». Зняв біля 20 фільмів, як режисер і сценарист. 
Учень МИХАЙЛА ВЕРХАЦЬКОГО, курбасівця, режисера театру "БЕРЕЗІЛЬ". Виходить, КІСІН БУВ СПАДКОЄМЦЕМ філософії театрального видовища, розробленого КУРБАСОМ. З цим і прийшов - попрацювавши (успішно) в театрі - на телебачення. Де видовища нібито ніякого не могло бути - зважаючи на мінімальні розміри телеекрана. Одначе ВІКТОР КІСІН був іншої думки.

1983 року на телеекранах з"являється фільм "ОСТАННІЙ ДОКАЗ КОРОЛІВ" за романом Флетчера Нібела і Чарльза Бейли «Сім днів у травні". Про змову американських військових проти президента США. Інтригуюча фабула, прекрвсний акторський ансамбль (ГЕОРГІЙ ДРОЗД, ВАЛЕРІЙ ІВЧЕНКО, АДА РОГОВЦЕВА, ОЛЕКСАНДР ФІЛІПЕНКО, РОСТИСЛАВ ЯНКОВСЬКИЙ...)... А ще - видовищне кіно, за тодішньої ще техніки і якості зображення.

Це був прорив у майбутнє.

ВІКТОР КІСІН БУВ ІЗ ПОРОДИ БУДІВНИЧИХ. ПАМ"ЯТАЙМО ЙОГО!

 

Автор тексту - Сергій Тримбач.