f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

РЕЖИСУРА ЯК МИСТЕЦТВО, ПРОФЕСІЯ. ЯК ЖИТТЯ...

05.04.2018

4 квітня виповнилось би 85 ВІКТОРУ КІСІНУ (1933-1997)

ВІКТОР БОРИСОВИЧ КІСІН - режисер театру, кіно і телебачення, педагог, теоретик. Заснував (разом з ВАДИМОМ ЧУБАСОВИМ) першу в СРСР кафедру телережисури на тодішньому кінофакультеті Інституту ім. І.Карпенка-Карого (нині факультут став інститутом у складі університету).
Пізніше заснував ще одну таку кафедру - у нинішньому Київському університеті культури і мистецтв.

Автор книг "Режисура як мистецтво і професія», «Життя. Актор. Образ». Зняв біля 20 фільмів, як режисер і сценарист. 
Учень МИХАЙЛА ВЕРХАЦЬКОГО, курбасівця, режисера театру "БЕРЕЗІЛЬ". Виходить, КІСІН БУВ СПАДКОЄМЦЕМ філософії театрального видовища, розробленого КУРБАСОМ. З цим і прийшов - попрацювавши (успішно) в театрі - на телебачення. Де видовища нібито ніякого не могло бути - зважаючи на мінімальні розміри телеекрана. Одначе ВІКТОР КІСІН був іншої думки.

1983 року на телеекранах з"являється фільм "ОСТАННІЙ ДОКАЗ КОРОЛІВ" за романом Флетчера Нібела і Чарльза Бейли «Сім днів у травні". Про змову американських військових проти президента США. Інтригуюча фабула, прекрвсний акторський ансамбль (ГЕОРГІЙ ДРОЗД, ВАЛЕРІЙ ІВЧЕНКО, АДА РОГОВЦЕВА, ОЛЕКСАНДР ФІЛІПЕНКО, РОСТИСЛАВ ЯНКОВСЬКИЙ...)... А ще - видовищне кіно, за тодішньої ще техніки і якості зображення.

Це був прорив у майбутнє.

ВІКТОР КІСІН БУВ ІЗ ПОРОДИ БУДІВНИЧИХ. ПАМ"ЯТАЙМО ЙОГО!

 

Автор тексту - Сергій Тримбач.

12 грудня, середа, Синій зал Прем’єрний показ художнього фільму «ТРИМАЙ БІЛЯ СЕРЦЯ»

12 грудня, середа, Червоний зал ДИВІМОСЬ, ХТО ПРИЙШОВ Громадська організація «Сучасне Українське Кіно» (СУК) презентує вечір «Кіносереда – Зимове»

12 грудня, середа, Малий зал «ЦИКЛ ВЕЧОРІВ ІСПАНОМОВНОГО КІНО» Художній фільм «ГАВАНАСТЕЙШН»