f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Вітаємо з ювілеєм Валентину Слободу!

14.03.2018

У ці дні відзначає свій ЮВІЛЕЙНИЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ

ВАЛЕНТИНА СЛОБОДА - кінознавець, педагог, громадський діяч, Голова Координаційної ради відділень та осередків Національної спілки кінематографістів України, секретар правління нашої Спілки. Людина надзвичайно фахова, віддана справі культури, кінематографічної передусім.

Все її життя пов"язано з Дніпропетровськом (нині Дніпро).

У 1989 році була ініціатором відкриття у Дніпропетровську обласного дитячо-юнацького кіноцентру «Веснянка», була призначена його директором. Доволі швидко "ВЕСНЯНКА" стала знаменитою, виховавши десятки дітей, навчивши їх любити кіно. За час роботи створила відділи ігрового, документального кіно, комп’ютерної графі-
ки і анімації, Малої академії наук, школи молодого журналіста. 
Працювала в управлінні культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради фахівцем з пита-
нь мистецтв, а з 2003 року – заступником начальника управління. . Від 1998 року очолює Дніпропет- 
ровський осередок Національної спілки кінематографістів України. 
Валентина Слобода займається вивченням життєвого і творчого шляху одного з фундаторів українського кінематографу – оператора з Катеринослава Данила Сахненка. 
З 2004 року за її ініціативи у Дніпропетровську засновано спочатку міський відкритий, а з 2006 - Всеукраїнський фестиваль екранних мистецтв ім. Данила Сахненка. За ініціативи В.Слободи заснована і щороку вручається мистецька премія ім. Данила Сахненка за кращі досягнення в галузі кіномистецтва.

Очоливши Координаційну ради відділень та осередків Спілки кінематографістів пані Валентина - з властивою їй енергійністю та наполегливістю - об"єднала кінематографістів, що живуть і працюють поза Києвом. Тепер Рада ефективний і консолідований орган, що справді координує роботу митців в регіонах.

А ще ВАЛЕНТИНА - мила й красива жінка. Її чар та інтелігентність значною мірою визначають діяльність керівництва Спілки.

МНОГІЯ ЛІТА, МНОГІЇ І ПРЕМНОЇ РАДОЩІ ЖИТТЯ!

Автор тексту привітання - Сергій Тримбач.
24 лютого, понеділок, Синій зал. НАШ ІЛЮЗІОН

19 грудня, четвер, Червоний зал Найкращі фільми світового кінопрокату Документальний фільм «САНСАРА»

21 грудня, субота, Синій зал Прем’єра документального фільму «ЛАРИСА КАДОЧНІКОВА. АВТОПОРТРЕТ»