f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

БІЖИ, ФЕСТИВАЛЮ, БІЖИ!

16.02.2018

У Берліні відкрився 68-й за ліком міжнародний кінофестиваль -показом анімаційного фільму «Острів собак» відомого американського режисера Уеса Андерсона (саме тут його стрічка «Отель «Гранд Будапешт» чотири роки тому отримала Гран-Прі). Дія стрічки відбувається у Японії, у майбутньому. Віддалений острів, собаки, що потрапили в ізоляцію – внаслідок «собачого грипу». З»ява хлопчика, якого переслідує влада, міняє «карту буднів» - починаються пригоди
… 
У мене це 25-й Берлін. Так і у ветерани можна потрапити.

Здається, на БЕРЛІНАЛЕ чекають переміни. Вони пов"язані у першу чергу зі зміною директора. ДІТЕР КОССЛІК уже давно очолює фестиваль і нині проти нього накопичилось чимало роздратувань.

Ще у листопаді минулого року група з дев"яти німецьких кінематографістів, серед яких Марен Аде («Тоні Ердманн»), Фатих Акин («В Фаді») і Роберт Швентке («Капітан») закликали до «новогор старту» для Берлінського кінофестивалю. Контракт директора Дітера Коссліка завершується у 2019 році. У відкритому листі, який опублікував Spiegel Online, кінематографісти рекомендують створити збалансований за гендерною ознакою (нині без цього в Європі - ніяк) міжнародний відбірковий комітет. якому доручено знайти наступника Коссліку. «Мета повинна полягати в тому, аби знайти видатну кураторську особистість..."

Велике журі очолює німецький режисер ТОНІ ТИКВЕР - рівно 20 літ тому на екранах з"явився його найвідоміший фільм "Біжи, Лоло, біжи!".

 

Автор тексту - Сергій Тримбач.

На фото - Дітер Косслікі. Ще директор.

21 лютого, четвер, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ КІНОРЕЖИСЕРА СЕРГІЯ ЛОСЄВА

22 лютого, п’ятниця, Синій зал Документальний фільм "Кенгір. Сорок днів свободи"

23 лютого, субота, Синій зал ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З НАГОДИ 65-ЛІТТЯ ОЛЕКСАНДРА СПАРИНСЬКОГО