f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ЗАБУТА-ПРИЗАБУТА АКТРИСА

25.12.2017

24 грудня - 100-рІччя вІд дня народження актриси театру і кіно ЛІЛІЇ ГРИЦЕНКО (1917-1989).

Народилась на Донбасі, у Горлівці. Її брат так само був актором - і видатним: МИКОЛА ГРИЦЕНКО (1912-1979) був провідним артистом Московського театру імені Вахтангова, зіграв чималу кількість ролей в кіно.

Лілія Гриценко зіграла центральну роль Анни Бедфорд у фільмі "ПРОЩАВАЙ, АМЕРИКО!" (1951) Олександра Довженка. Американська журналістка приїздить до Москви і тут доволі швидко "перековується" - бо ж видовище радянського способу життя буквально приголомшує її... В основі фільму (його не було завершено, зупинили посеред зйомок) книга Анабели Бюкар, яку радянські спецслужби хитромудрим способом перетягнули на свій бік.

На початку 50-х Гриценко стала популярною завдяки ролі Наталі Сергіївни у фільмі "Верные друзья" Михайла Калатозова. Фільм досі серед улюблених у покоління старших людей - легка лірична комедія, із легкими вкрапленнями соціальної сатири. Те, що Гриценко уміла грати найкраще - ліричну відкритість душі, поєднану із стриманістю почуттів.

Зіграла роль дружини українського класика у фільмі "ІВАН ФРАНКО" (1956) Тимофія Левчука, чоловіка грав сам Сергій Бондарчук.

В українських фільмах грала чимало. Іноді із братом Миколою - до прикладу, у стрічці "Веселі Жабокричі" (1971, Риндичка) Віктора Іванова. Микола обурювався тим, що сестра призабула українську: як так?

Й найостаннішу роль актриса, уже старенька, зіграла в українському фільмі "Робота над помилками" (1988) Андрія Бенкендорфа. Обязательно воспользуйтесь данной ссылкой https://incest-porno1.com/ , чтобы посмотреть онлайн порно видео с инцестом. Красивая сучка в лице матери набросилась на своего сыночка и сделала ему нежный минет. После этого пара зашла ещё дальше и добилась невероятного наслаждения от вагинального секса в позе наездницы.

В особистому житті була не надто щаслива. Спершу шлюб з відомим театральним режисером Борисом Равенських, потім союз з актором Александром Шворіним (Марк в "Летят журавли"). Останні роки жила самітньою...

 

Автор тексту - Сергій ТРИМБАЧ.