f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Вітаємо Олену ПАРФЕНЮК!

07.12.2017

ЮВІЛЕЙ ОЛЕНИ ПАРФЕНЮК

Олена народилась не в Луцьку, як сказано в довідниках, а в Кіно (є таке "селище" і на Волині; та в кожному регіоні України воно є). Бо ж там жила ЇЇ МАТІНКА, ТАК САМО ОЛЕНА і так само Парфенюк, працювала собі на кіностудії імені О.Довженка гримером (фільми "Павло Корчагін", "Ракети не повинні злетіти", "Юнга зі шхуни "Колумб", "Білі хмари", "Комісари", "Захар Беркут", "Пропала грамота"...). Відтак дитинство сьогоднішньої ювілярки всуціль пов"язано зі зйомками: "а, того року ми "Шхуну" в Криму знімали", "Ага, це в Карпатах було, на "Беркуті"...

Кінознавча освіта у "Карпенка з Карими очима" і прихід у СПІЛКУ КІНЕМАТОГРАФІСТІВ. Тут вона працює від 70-х і до нинішніх непростих років і днів. Пройшла шлях від нижчого "чину" до оргсекретаря правління - себто вся організаційно--спрямовуюча робота у Спілці на ній. Що називається удень і вночі. Творчі люди, вони ж "творюки", народ простий і безпосередній, без комплексів - можуть зателефонувати і о 12-й ночі, коли є проблема чи проблемка.

Або коли приходять до Олени Борисівни у кабінет і упродовж години-двох діляться своїми тривогами: починаючи від професійних і до суто особистих... Оргсекретар усе те не просто вислуховує, а з живим і непідробним інтересом, зі щирим бажанням допомогти.
Отож не дивно, що на кількох кінематографічних з"їздах на виборах правління Олена набирала найбільшу кількість голосів. Найрейтинговіший член Спілки, виходить так. А цьогоріч, під час спілчанської кризи, її обрали в.о. голови Спілки і вона звитяжно ту кризу здолала. Отака героїчна людина.

Жива історія кіно останніх десятиліть. Її можна запитати про що завгодно, про кого завгодно - й отримаєте не суху довідку, а живу оповідь, в якій будуть персонажі із плоті і крові, із своїми пристрастями, смішними і драматичними. Варто вже їй подумати про книгу отаких оповідей - "НЕАКАДЕМІЧНУ ІСТОРІЮ УКРАЇНСЬКОГО КІНО", щось таке. 
До речі, у послужному списку Олени є книга "БУДЕМ ЖИТЬ!", про Леоніда Бикова, колись зібрана і упорядкована разом з Тетяною Дерев"янко, засновницею і директором музею кіностудії імені Довженка. А ще - десятки статей, інтерв"ю, ба навіть енциклопедичні статті - кому ж їх ще писати, як не "ходячій кіноенциклопедії"?

І це тільки зовсім трохи із того, що я міг би сказати-розказати про ОЛЕНУ ПАРФЕНЮК.

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ! СВІТЛИХ І СЛАВНИХ ДНІВ ЩЕ ПОПЕРЕДУ! РАДОЩІВ УСІЛЯКИХ! НАТХНЕННЯ СОЛОДКОГО - ПЕРЕМАГАТЬ І ЖИТИ, ПРОСТО ЖИТИ!!

Автор привітання - Сергій Тримбач.