f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

23 листопада відбулося засідання секретаріату Правління НСКУ

27.11.2017

 

23 листопада відбулося засідання секретаріату Правління Спілки кінематографістів України.
Спершу було обговорено питання про висунення кандидатур та кінотворів на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Лесі України за твори для дітей та юнацтва.
На премію пропонувалося висунути стрічку Ірини Правило «Моє дитинство», подану ГО «Конгрес   активістів культури».
Голова Рейтингової комісії С.Борденюк повідомив про результати засідання комісії: члени комісії не підтримали ініціативу висунути фільм на премію.
Секретаріат Правління Спілки кінематографістів України підтримав рішення комісії.
Порядок денний І пленуму правління НСКУ.
Голова Спілки Олесь Янчук запропонував до розгляду на пленумі, окрім затверджених на минулому засіданні, наступні питання:
1  Про подальше удосконалення інфраструктури Будинку кіно (зовнішній стан та технічне забезпечення).  
2.Створення структури  з  подальшої популяризації творів членів Спілки  не тільки в Будинку кіно, а й  за його межами.
3. Про визначні ювілеї 2018 року: 60 років НСКУ та 90 років Національній кіностудії імені Олександра Довженка.  
Запропоновані О.Янчуком питання затверджено.
Зокрема, було обговорено технічні аспекти залучення благодійних коштів на вдосконалення Будинку кіно. Секретаріат прийняв до відома пропозицію щодо ініціювання розробки законопроекту, що закріпив би за Спілкою право на надання дипломів про професійну діяльність у галузі кінематографії.
Заступник голови НСКУ С.Тримбач та голова комісії з пропозицій до законодавчих ініціатив С.Галетій повідомили присутніх про особливості подібних законів у західноєвропейських країнах.
Про зміни і доповнення чинного законодавства щодо пільг для кінематографу.
С.Тримбач поінформував секретаріат про основні законодавчі зміни: зняття ПДВ на кіновиробництво та кінопокази упродовж перших 5 років.
Голова комісії НСКУ з пропозицій до законодавчих ініціатив С.Галетій повідомив, що законопроекти 3239-р та 3238-р ухвалено, а законопроект 3240 – змін до Бюджетного кодексу – відправлено на повторне друге
читання.
Законодавчі зміни покликані запровадити фінансові та податкові механізми для стимулювання розвитку українського конкурентоздатного (в тому числі й на міжнародних ринках) кіно, виробництва національного аудіовізуального
продукту, розвитку сучасної інфраструктури виробництва, демонстрування і розповсюдження фільмів, а також захисту національного культурного простору.  
Про позицію НСКУ стосовно законопроектів, покликаних унормувати систему роботи організацій по управлінню авторськими правами.
С.Тримбач наголосив на неприйнятності поданих Верховній Раді України чотирьох законопроектів, які покликані змінити ситуацію щодо організацій по колективному управлінні авторськими правами, оскільки в жодному з них не враховано інтересів аудіовізуального сектору.
С.Галетій проінформував про недоліки законопроектів та маніпуляції, що суттєво обмежують права кінематографістів.
Було запропонували висунути від Спілки наступну вимогу: відправити законопроекти на доопрацювання.
Пропозицію було підтримано секретаріатом Правління НСКУ.
Подання ревізійної комісії щодо виключення з лав НСКУ членів Спілки, які не сплачують внесків упродовж двох і більше років.
Голова ревізійної комісії НСКУ Ю.Гармаш запропонував виключати з лав Спілки осіб, які уникають сплати внесків упродовж зазначеного вище терміну.
Пропозицію затверджено одноголосно.
Користуючись нагодою, Юрій Гармаш повідомив про необхідність обладнати спеціальне освітлення для експозиції фотовиставки творів кінематографістів на другому поверсі Будинку кіно. Секретаріатом прийнято рішення
підтримати ініціативу.
На засіданні було розглянуто   низку поточних питань.
Зокрема, заступник Голови Спілки Сергій Тримбач повідомив Секретаріату, що Сергій Васильєв склав повноваження голови комісії  з інформаційної політики НСКУ.
Також пан Тримбач повідомив про створення Союзу кінотеатрів України та про їх звернення до НСКУ щодо спільної співпраці.

 

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали:

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда