f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

26 жовтня відбулось засідання Секретаріату НСКУ

01.11.2017

 

Підсумки засідання Секретаріату Правління НСКУ від 26 жовтня 2017 року
26 жовтня відбулося чергове засідання секретаріату правління НСКУ, яке вів голова Спілки Олесь Янчук. Було розглянуто низку питань, які стосуються внутрішнього життя спілчан та участі Спілки у загальнокультурних процесах.
Про висунення творів на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.
На засіданні вирішено висунути на здобуття Національної премії стрічку Тараса Томенка "Будинок "Слово"" - єдину, яку було запропоновано висунути від Спілки.
Про скликання І пленуму правління НСКУ.
І пленум правління вирішено провести 28 листопада цього року.
Голова НСКУ Олесь Янчук порушив ряд організаційних питань щодо скликання пленуму, було затверджено порядок денний та кошторис витрат на проведення першого пленуму правління НСКУ.
Секретаріат правління заслухав звіт про підсумки фінансової діяльності НСКУ за 9 місяців 2017 року. Зокрема, обговорено шляхи оптимізації витрат Спілки, деякі організаційні питання.
Про долю Центрального державного архіву літератури та мистецтва
України (ЦДАЛМ України).
Заступник голови НСКУ Сергій Тримбач інформував про ситуацію, що склалась із архівом-музеєм літератури та мистецтва .
Нині договір про оренду з архівом-музеєм не подовжено, установі загрожує виселення. Натомість реальної альтернативи не запропоновано, а терміни для виселення поставлено сміхотворні, тим більше для архіву.
Доповідач висловив припущення, що на позицію Мінкультури у цьому питанні має негативний вплив заступник міністра культури Тамара Мазур, яка наполягає на формальному розв»язанні проблеми, рішенні, яке може призвести до загибелі національної скарбниці.
Щоправда, міністр культури Євген Нищук відвідав ЦДАЛМ і запропонував приміщення для переселення. Одначе в цілому ситуація виглядає тривожною, що потребує постійного контрою громадськості.
Секретаріат Правління НСКУ одноголосно підтримав пропозицію звернутись до Міністра культури України Євгена Нищука та висловити позицію Спілки: підтримка Архіву-музею, вимога посприяти подовженню договору про оренду, висловлення недовіри Спілки до Мазур Т.В.
Інші актуальні питання:
Секретар правління НСКУ Лариса Брюховецька наголосила на важливості для Спілки стежити за прийняттям Держбюджету 2018 року, оскільки у ньому міститиметься пункт про виділення державних коштів на підтримку студентських кінопроектів (наприклад, дипломних робіт).
Голова Ревізійної комісії НСКУ Юрій Гармаш порушив ряд питань щодо дотримання вимог спілчанського Статуту, а також організації роботи Будинку кіно, які було розглянуто та відносно яких було прийнято відповідні рішення.
Наприкінці засідання голова комісії з пропозицій до законодавчих ініціатив Сергій Галетій повідомив секретаріат Правління НСКУ про ситуацію з підготовкою законопроектів про авторські права та утиски інтересів кінематографістів, що у них передбачено. Доповідач наголосив на потребі широкого залучення інформаційних ресурсів Спілки (сайту та сторінки у фейсбуці) для висвітлення питання та активізації громадської думки.

 

Особиста інформація НСКУ