f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Пішов із життя Вадим Храпачов

25.09.2017

Правління НСКУ із глибоким сумом сповіщає про те, що 24 вересня 2017 року, на 71-му році життя після важкої хвороби помер заслужений діяч мистецтв України, композитор, член нашої Спілки Вадим Храпачов.

24 вересня 2017 року Вадиму Храпачову виповнилося 70 літ...

Творчість Вадима Храпачова, який створив музику для сотні кіноробіт, – особлива сторінка в історії кіно та історії музики. Без його доробку неможливо уявити собі фільми В'ячеслава Криштофовича, Романа Балаяна, Євгена Сивоконя...

«Вадим Храпачов — «сімдесятник», він розпочав роботу в кіно, зосереджуючись на добуванні поезії з прози. До прикладу — філігранна музична обробка життєвого й, вочевидь, прозового матеріалу в трилогії «Перед екзаменом», «Своє щастя», «Дрібниці життя» В'ячеслава Криштофовича. Композитор у супрязі з режисером і прагне виявити внутрішній зміст, внутрішню ритміку та мелодику в житейських негараздах, у тому, що тоді називали «дрібнотем’ям». Ота дрібнота мирська, оті піщинки у В'ячеслава Криштофовича і Романа Балаяна, з майже незмінною участю Храпачова, виростають у щось значуще, значуще-тривожне. Бо ж світ цей і справді хворий та вбогий, тільки фінальна наша глядацька емоція (інтелектуальна, бо такою задумують її автори) куди стереоскопічніша, куди оптимістичніша. Тож не дивно, що композитор працює також в анімації, причому найуспішніше з Євгеном Сивоконем — бо ж тут так само присутній мікс урбанізованого життєвого матеріалу і поетичної образності, яка не накидається згори, а виникає, повільно й переможно, із глибини, із самої тканини — життєвої і власне мистецької», – писав про Вадима Храпачова заступник голови НСКУ, кінознавець Сергій Тримбач.

Висловлюємо співчуття рідним і близьким, друзям і колегам Вадима Храпачова.

Прощання із Вадимом Храпачовим відбудеться у четвер, 28 вересня 2017 року, об 11:00 у Будинку кіно.