f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Євгену Станковичу – 75 літ!

20.09.2017

19 вересня 2017 року композитору Євгену Станковичу виповнилося 75 років. Ювіляра вітає заступник голови НСКУ, кінознавець Сергій Тримбач.

Композитору Євгену Станковичу – 75!

Цифра вочевидь не правдоподібна. Євген Федорович ніяк не схожий на літню людину і ще менш нагадує живого класика, яким насправді є.

П'ять літ тому він запросив мене на свій попередній ювілей у Спілку композиторів. Було накрито стіл, ювіляр погрозив усім пальцем: «Тільки-но спробуй хто промови тут говорити – уб'ю". І сів скраєчку столу. Розмова одразу потекла жартівлива й невимушена, жодного єлею й фальші не було...

Словом, жодної солідності. Зустрінете його на вулиці – одразу потягне в компанію у найближчий харчово-розважальний заклад: давно ж не бачилися, хлопці, дайте на себе подивитись. Розмова тільки на рівних, жодного бронзостопу.

Євген Станкович багато працював у кіно («Ярослав Мудрий», «Лісова пісня. Мавка», «Легенда про княгиню Ольгу», «Устим Кармелюк», «Камінна душа»...). Його музика напрочуд мелодійна, багата нюансами, які симфонізують екранне зображення...

Ну, диво якесь, а не людина. Точніше, людське диво!

Натхнення і сил Вам, дорогий Євгене Федоровичу, – на многії ще і премногії літа!!!

Сергій Тримбач

22 травня, середа, Малий зал Рада ветеранів НСКУ «Шлях до творчих вершин» Вітання ювілярів

21 травня, вівторок, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ОЛЕКСАНДР АСКОЛЬДОВ. НЕВІДОМЕ…»

20 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН