f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Підсумки засідання Секретаріату Правління НСКУ 17 серпня 2017 року

18.08.2017

17 серпня 2017 року відбулося чергове засідання Секретаріату Правління НСКУ, на якому йшлося передусім про хід підготовки до проведення позачергового VIII (XIV) З’їзду НСКУ, який відбудеться у Будинку кіно 28 серпня 2017 року.

Тимчасово виконуюча обов’язки голови Спілки Олена Парфенюк повідомила про активну роботу з інформування членів НСКУ щодо майбутнього З’їзду та необхідності обов’язково взяти у ньому участь. Усі члени Спілки є делегатами З’їзду, тож для того, щоб – згідно вимог Статуту – З’їзд було визнано чинним, необхідно, аби на нього прибули більше половини членів Спілки.

Позачерговий З’їзд має обрати нового голову Спілки – таким є центральне питання порядку денного. Було зазначено, що Тарас Ткаченко, який подав у відставку з посади голови НСКУ 27 червня 2017 року, планує взяти участь у З’їзді із виступом, аби пояснити членам Спілки своє рішення піти. Нагадаємо, що 25 жовтня 2016-го на позачерговому VII (XIII) З’їзді НСКУ на виборах голови Спілки за Тараса Ткаченка свої голоси віддали 411 осіб.

Секретарі Правління НСКУ обговорили можливі кандидатури головуючого та секретаря З’їзду, потенційний склад Робочої президії З’їзду, Комісії з укладання резолюції З’їзду, Мандатної та Лічильної комісій. Напередодні З’їзду відбудеться Пленум Правління НСКУ, який ухвалить відповіні пропозиції – для їх остаточного розгляду та затвердження делегатами З’їзду.

Така підготовка є незайвою, адже планується провести З’їзд у короткі строки, максимально організовано. Це є цілком можливим з урахуванням того, що усі процедури (щодо виготовлення бюлетенів, проведення голосування тощо) були відпрацьовані на попередньому позачерговому З’їзді менше року тому.

Олена Парфенюк зазначила, що напередодні З’їзду неділя, 27 серпня 2017 року, буде для Спілки робочим днем, аби якнайкраще підготуватися до заходу.

Секретарям Правління НСКУ повідомили й уточнені витрати на проведення позачергового З’їзду. Попередній кошторис зменшився у порівнянні із підготовленим раніше, але, на жаль, передусім тому, що низка членів Спілки із регіонів повідомили про те, що не зможуть прибути до Києва і взяти участь у З’їзді. Зазначимо, що це накладає додаткову відповідальність на членів Спілки-киян, яким об’єктивно легше прибути до Будинку кіно 28 серпня 2017 року та взяти участь у З’їзді, забезпечивши його легітимність.

Під час засідання Секретаріату Правління НСКУ про намір висунути свою кандидатуру на посаду голови Спілки повідомив кінооператор Євген Калін. Раніше про своє бажання балотуватися заявив кінорежисер, секретар Правління НСКУ Олесь Янчук. В обговоренні йшлося про те, що протягом наступного тижня слід опублікувати програми кандидатів на сайті НСКУ, щоб за час, який залишається до З’їзду, члени Спілки могли докладно вивчити їх і підготуватися до предметного обговорення висловлених пропозицій, яке відбудеться безпосередньо на З’їзді 28 серпня 2017 року.

Члени Спілки прагнуть обговорити на З’їзді нещодавно озвучені плани Міністерства економічного розвитку і торгівлі України приватизувати державні кіностудії. З огляду на те, що вони збурили чималу кількість кінематографістів, було вирішено запросити на З’їзд першого віце-прем’єр-міністра, міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва, щоб дізнатися від нього про відповідні плани держави.

Також до участі у З’їзді запрошено міністра культури України Євгена Нищука та голову Державного агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка. Власне, очікується, що Євген Нищук візьме участь у З’їзді передусім як делегат, адже він є членом Спілки.

Також на засіданні Секретаріату Правління НСКУ було розглянуто низку поточних питань життєдіяльності Спілки: про фінансово-економічну діяльність НСКУ у 2016 році, виключення зі складу Спілки членів, які тривалий час не сплачували членські внески (остаточне рішення з цього приводу ухвалюватиме Пленум Правління Спілки), організацію цьогорічної роботи Українського Оскарівського комітету.

Крім того заступника голови НСКУ Сергія Тримбача було висунуто від Спілки кандидатом до складу Наглядової ради Українського культурного фонду.

Сергій Васильєв