Український Оскарівський комітет розпочинає прийом заявок
28.07.2017

Український Оскарівський комітет розпочинає прийом заявок для участі національних фільмів у відборі на висування фільму від України на ювілейну 90-ту премію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».
Прийом заявок триватиме з 1 по 15 серпня 2017 року.
У період з 1 по 15 серпня 2017 року Український Оскарівський комітет проводитиме консультації для кінематографістів щодо подання фільмів для розгляду.
Фільм-номінант має відповідати таким вимогам:
- Це має бути повнометражний ігровий, документальний або анімаційний фільм (тривалістю не менше 40 хвилин), знятий поза межами Сполучених Штатів Америки.
- Домінантною мовою фільму не повинна бути англійська мова (це може бути українська мова або інша мова).
- Фільм має бути випущено у комерційний кінопрокат в період з 1 жовтня 2016 року до 30 вересня 2017 року. Такий кінопрокат фільму має тривати щонайменше 7 днів поспіль.
- До первинного прокату фільму у кінотеатрах заборонено транслювати його на телебаченні чи в Інтернеті, випускати на DVD. До початку кінопрокату фільм може брати участь у кінофестивалях.
Щоб подати фільм на розгляд Українського Оскарівського комітету, необхідно надати такі документи та матеріали:
- посилання на фільм (на youtube або vimeo, із паролем) із точними літературними субтитрами англійською мовою;
- DCP копію фільму з англійськими субтитрами.
Вимоги до копії у форматі DCP:
частота кадру 24 або 48 кадрів на секунду; роздільна здатність 2048 на 1080 пікселів, оригінальне зображення має відповідати стандарту SMPTE 428-1-2006 D-Cinema Distribution Master: характеристики стиснення зображень (якщо використовується) відповідно до стандарту ISO/IEC 15444-1 (JPEG 2000), формати файлів зображення і звуку мають бути придатними для показу фільмів у цифрових кінозалах.
Звук: канали 5.1 або 7.1. Вимоги до стандартів: SMPTE 428-2-2006 D-Cinema Distribution Master та SMPTE 428-3-2006 D-Cinema Distribution Master. Мінімальні вимоги до аудіоканалів: лівий, центральний та правий; - копію прокатного посвідчення фільму;
- копії договорів із кінотеатром (кінотеатрами, кінотеатральними мережами) про те, що фільм було (або буде) випущено у комерційний прокат в період з 1 жовтня 2016 року до 30 вересня 2017 року, який тривав (триватиме) щонайменше 7 днів поспіль;
- копію звіту про збори фільму, що підтверджує комерційну основу прокату фільму (безкоштовні сеанси не враховуються). Якщо фільм виходить в прокат після 1 серпня 2017 року, надавати копію звіту про збори не потрібно;
- копії документів, що підтверджують громадянство України або постійне проживання в Україні продюсера, режисера, сценариста, виконавців головних ролей, оператора, монтажера, композитора, звукорежисера, художника-постановника, художника з костюмів.
Також необхідно враховувати:
У категорії продюсер(и), режисер(и), сценарист(и): 2 з 3 позицій має бути за представниками України.
Виконавчий, лінійний, асоційований та будь-який інший продюсер не мають права представляти кінострічку. Тільки генеральний продюсер.
Серед команди – оператора, монтажера, композитора, звукорежисера, художника-постановника, художника з костюмів та ін. – проста більшість має бути за представниками України.
Серед виконавців головних ролей також проста більшість повинна бути за представниками України.
Якщо у фільмі 2 актори, один з яких не є громадянином України або ж пропорції для інших категорій розподіляються 50% до 50%, рішення приймає Український Оскарівський комітет; - підтверджену згоду від усіх копродакшн партнерів на номінацію фільму від України, якщо фільм було знято у спільному виробництві з іншими країнами, але фільм відповідно до вищевказаних правил має право представляти Україну.
- повний список учасників знімальної групи (має відповідати даним, зазначеним у титрах) – українською та англійською мовами;
- синопсис фільму – українською та англійською мовами;
- фільмографію та список нагород режисера фільму – українською та англійською мовами;
- фотографію режисера у високій якості (роздільна здатність не менше 300 dpi);
- 2-3 фотографії-кадри з фільму в електронному вигляді у високій якості (роздільна здатність не менше 300 dpi);
- промоційний постер фільму, виданий в Україні;
- приклади реклами прокату фільму в українських друкованих ЗМІ (газети, журнали).
Реклама має бути опублікована в пресі того міста, в якому демонструвався фільм згідно з договорами із кінотеатром чи кінотеатральними мережами. Якщо кінопрокат відбувався у декількох містах, приклад реклами в пресі можна надавати із одного з міст.
Рекламою не вважається зазначення сеансів фільму у розкладі кінотеатру в друкованій пресі; - підтвердження факту світової прем’єри у міжнародному конкурсі кінофестивалю класу «А», якщо така була;
- підтвердження призів МКФ класу «А», якщо такі є;
- рецензії на фільм у міжнародних галузевих виданнях Variety, Hollywood Reporter, Screen International, Indiwire, якщо такі є;
- маркетинговий план промо-кампанії фільму у Сполучених Штатах Америки;
- заповненний та підписаний генеральним продюсером список документів, що подаються разом із фільмом.
Перелік документів та матеріалів для подання фільму на розгляд Українського Оскарівського комітету представлено тут>>>.
Термін подачі і обробки заявок
2017 року Український Оскарівський комітет встановив такі терміни проведення відбору фільму-номінанта:
- 1–15 серпня – прийом заявок на участь у відборі фільмів.
- 16 серпня – 28 серпня – перегляд відібраних фільмів Українським Оскарівським комітетом.
- 29 серпня – засідання Українського Оскарівського комітету та офіційне оголошення фільму, висунутого від України на премію «Оскар» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».
90-та церемонія вручення премії «Оскар» за досягнення у галузі кінематографу за 2017 рік відбудеться 4 березня 2018 року в Лос-Анджелесі, США.
З регламентом роботи Українського Оскарівського комітету можна ознайомитися тут>>>.
За додатковою інформацією звертайтеся до Секретаря Українського Оскарівського комітету Ольги Олещенко, тел.: +38 067 236 08 16, електронна пошта: secretary.uoc@gmail.com.
Офіційна інформація