f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Український Оскарівський комітет розпочинає прийом заявок

28.07.2017

Український Оскарівський комітет розпочинає прийом заявок для участі національних фільмів у відборі на висування фільму від України на ювілейну 90-ту премію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».

Прийом заявок триватиме з 1 по 15 серпня 2017 року.

У період з 1 по 15 серпня 2017 року Український Оскарівський комітет проводитиме консультації для кінематографістів щодо подання фільмів для розгляду.

Фільм-номінант має відповідати таким вимогам:

 1. Це має бути повнометражний ігровий, документальний або анімаційний фільм (тривалістю не менше 40 хвилин), знятий поза межами Сполучених Штатів Америки.
 2. Домінантною мовою фільму не повинна бути англійська мова (це може бути українська мова або інша мова).
 3. Фільм має бути випущено у комерційний кінопрокат в період з 1 жовтня 2016 року до 30 вересня 2017 року. Такий кінопрокат фільму має тривати щонайменше 7 днів поспіль.
 4. До первинного прокату фільму у кінотеатрах заборонено транслювати його на телебаченні чи в Інтернеті, випускати на DVD. До початку кінопрокату фільм може брати участь у кінофестивалях.

Щоб подати фільм на розгляд Українського Оскарівського комітету, необхідно надати такі документи та матеріали:

 • посилання на фільм (на youtube або vimeo, із паролем) із точними літературними субтитрами англійською мовою;
 • DCP копію фільму з англійськими субтитрами.
  Вимоги до копії у форматі DCP:
  частота кадру 24 або 48 кадрів на секунду; роздільна здатність 2048 на 1080 пікселів, оригінальне зображення має відповідати стандарту SMPTE 428-1-2006 D-Cinema Distribution Master: характеристики стиснення зображень (якщо використовується) відповідно до стандарту ISO/IEC 15444-1 (JPEG 2000), формати файлів зображення і звуку мають бути придатними для показу фільмів у цифрових кінозалах.
  Звук: канали 5.1 або 7.1. Вимоги до стандартів: SMPTE 428-2-2006 D-Cinema Distribution Master та SMPTE 428-3-2006 D-Cinema Distribution Master. Мінімальні вимоги до аудіоканалів: лівий, центральний та правий;
 • копію прокатного посвідчення фільму;
 • копії договорів із кінотеатром (кінотеатрами, кінотеатральними мережами) про те, що фільм було (або буде) випущено у комерційний прокат в період з 1 жовтня 2016 року до 30 вересня 2017 року, який тривав (триватиме) щонайменше 7 днів поспіль;
 • копію звіту про збори фільму, що підтверджує комерційну основу прокату фільму (безкоштовні сеанси не враховуються). Якщо фільм виходить в прокат після 1 серпня 2017 року, надавати копію звіту про збори не потрібно;
 • копії документів, що підтверджують громадянство України або постійне проживання в Україні продюсера, режисера, сценариста, виконавців головних ролей, оператора, монтажера, композитора, звукорежисера, художника-постановника, художника з костюмів.
  Також необхідно враховувати:
  У категорії продюсер(и), режисер(и), сценарист(и): 2 з 3 позицій має бути за представниками України.
  Виконавчий, лінійний, асоційований та будь-який інший продюсер не мають права представляти кінострічку. Тільки генеральний продюсер.
  Серед команди – оператора, монтажера, композитора, звукорежисера, художника-постановника, художника з костюмів та ін. – проста більшість має бути за представниками України.
  Серед виконавців головних ролей також проста більшість повинна бути за представниками України.
  Якщо у фільмі 2 актори, один з яких не є громадянином України або ж пропорції для інших категорій розподіляються 50% до 50%, рішення приймає Український Оскарівський комітет;
 • підтверджену згоду від усіх копродакшн партнерів на номінацію фільму від України, якщо фільм було знято у спільному виробництві з іншими країнами, але фільм відповідно до вищевказаних правил має право представляти Україну.
 • повний список учасників знімальної групи (має відповідати даним, зазначеним у титрах) – українською та англійською мовами;
 • синопсис фільму – українською та англійською мовами;
 • фільмографію та список нагород режисера фільму – українською та англійською мовами;
 • фотографію режисера у високій якості (роздільна здатність не менше 300 dpi);
 • 2-3 фотографії-кадри з фільму в електронному вигляді у високій якості (роздільна здатність не менше 300 dpi);
 • промоційний постер фільму, виданий в Україні;
 • приклади реклами прокату фільму в українських друкованих ЗМІ (газети, журнали).
  Реклама має бути опублікована в пресі того міста, в якому демонструвався фільм згідно з договорами із кінотеатром чи кінотеатральними мережами. Якщо кінопрокат відбувався у декількох містах, приклад реклами в пресі можна надавати із одного з міст.
  Рекламою не вважається зазначення сеансів фільму у розкладі кінотеатру в друкованій пресі;
 • підтвердження факту світової прем’єри у міжнародному конкурсі кінофестивалю класу «А», якщо така була;
 • підтвердження призів МКФ класу «А», якщо такі є;
 • рецензії на фільм у міжнародних галузевих виданнях Variety, Hollywood Reporter, Screen International, Indiwire, якщо такі є;
 • маркетинговий план промо-кампанії фільму у Сполучених Штатах Америки;
 • заповненний та підписаний генеральним продюсером список документів, що подаються разом із фільмом.

Перелік документів та матеріалів для подання фільму на розгляд Українського Оскарівського комітету представлено тут>>>.

Термін подачі і обробки заявок

2017 року Український Оскарівський комітет встановив такі терміни проведення відбору фільму-номінанта:

 • 1–15 серпня – прийом заявок на участь у відборі фільмів.
 • 16 серпня – 28 серпня – перегляд відібраних фільмів Українським Оскарівським комітетом.
 • 29 серпня – засідання Українського Оскарівського комітету та офіційне оголошення фільму, висунутого від України на премію «Оскар» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».

90-та церемонія вручення премії «Оскар» за досягнення у галузі кінематографу за 2017 рік відбудеться 4 березня 2018 року в Лос-Анджелесі, США.

З регламентом роботи Українського Оскарівського комітету можна ознайомитися тут>>>.

За додатковою інформацією звертайтеся до Секретаря Українського Оскарівського комітету Ольги Олещенко, тел.: +38 067 236 08 16, електронна пошта: secretary.uoc@gmail.com.

Офіційна інформація