f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Париж, Петлюра...

16.07.2017

Кінорежисер, секретар Правління НСКУ Олесь Янчук знімає на Національній кіностудії художіх фільмів імені О.П. Довженка історичну драму "Таємний щоденник Симона Петлюри". Подаємо враження кінознавця, заступника голови НСКУ Сергія Тримбача, який побував на знімальному майданчику фільму.

Париж, Петлюра...

Ми з кінорежисером Олесем Янчуком на вулиці Расін у французькій столиці.

Знімали програму "Територія кіно" (телеканал "Культура") – про роботу над фільмом "Таємний щоденник Симона Петлюри" групи "довженківців" на чолі з Олесем Янчуком.

Це якраз на розі вулиці Расін та бульвару Сен-Мішель, побіля книжкової крамниці, де 25 травня 1926 року сталося убивство Симона Петлюри.

Кажучи правду, це не Париж, а комплекс декорацій, збудованих у Першому павільйоні кіностудії імені Довженка (художники-постановники Олексій Левченко та Ігор Беляк). Вулиця Расін збереглась, але ж спробуйте відзняти там події 90-літньої давнини – надто багато сучасних реалій. Краще і ефективніше вибудувати Париж у себе вдома...

Сергій Тримбач

7-9 листопада, четвер-субота, Червоний зал «Сучасна анімація - досягнення, проблеми, перспективи»

10 листопада, неділя, Синій зал Світова флешмоб-прем’єра документального фільму «Я-Мобер» (Реж. А. Дем’яненко, Д. Томашпольський)

11 листопада, понеділок, Синій зал ЗІРКИ СВІТОВОГО КІНО: «Графиня із Гонконґу» (реж. Ч. Чаплін)