f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Дамське щастя на Потьомкінських сходах

17.07.2017

15 липня 2017 року на 8-му Одеському міжнародному кінофестивалі відбувся показ під відкритим небом – на Потьомкінських сходах продемонстрували стрічку "Дамське щастя" Жлюьєна Дювів'є у живому музичному супроводі. Подаємо враження заступника голови НСКУ, кінознавця Сергія Тримбача.

На Одеському кінофестивалі відбулася традиційна вже подія – показ фільму Німого кіноперіоду на Потьомкінських сходах.

Цього разу картина "Дамське щастя" (1930) за романом Еміля Золя, у постановці одного з французьких кінокласиків Жюльєна Дювів'є. У головній ролі надзвичайно красива і талановита актриса Діта Парло.

Супроводжував показ симфонічний оркестр та спів оперної співачки Софі Фурньє.

Фільм почасти про глобалізм – як великий капітал нищить середній і дрібний бізнес (те, що маємо нині в Україні). Почасти про любов – як Деніз, що прибула до Парижа рятувати себе і свою родину, закохується у господаря величезної крамниці "Дамське щастя". А той у неї. Несподіванка фіналу – дівчина підтримує ідею тотального наступу великого бізнесу, а з тим і його носія...

Грандіозне видовище – коли тисячі людей разом дивляться кіно біля моря. Оживають тіні старого великого кіно, про яке дехто вже й забувати почав. А ніц, воно живе!

Сергій Тримбач

18 лютого, понеділок, Синій зал Цикл «Наші співвітчизники у світовому кіно» ДЖОРДЖ МОНТГОМЕРІ / ЛЕЦ (1916-2000) Художній фільм «ДРУЖИНИ ОРКЕСТРАНТІВ»

19 лютого, вівторок, Синій зал Посольство Аргентинської республіки в Україні представляє художній фільм "НЕ ДОЧЕКАЄТЕСЬ!"

20 лютого, середа, Червоний зал КРАЩІ ФІЛЬМИ СВІТОВОГО КІНОПРОКАТУ Художній фільм «Кілер з гарантією»