f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Михайлу Іллєнку – 70 літ!

29.06.2017

29 червня 2017 року кінорежисеру, заслуженому діячу мистецтв України, академіку Національної академії мистецтв України, голові Правління Української кіноакадемії, члену НСКУ Михайлу Іллєнку виповнюється 70 років.

Сердечно вітаємо Михайла Герасимовича із ювілеєм! Бажаємо міцного здоров’я, життєвих сил і можливостей повною мірою втілити широкі творчі плани!

У доробку Михайла Іллєнка – ігрові, документальні та анімаційні роботи, зокрема, повнометражні художні фільми «Очікуючи вантаж на рейді Фучжоу біля пагоди», «Сьомий маршрут» і «ТойХтоПройшовКрізьВогонь», які значною мірою визначили обличчя українського кіно часів незалежності.

Багато років Михайло Іллєнко викладає кінорежисуру у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого і вже упродовж двадцяти років проводить фестиваль «Відкрита ніч», що надає можливість молодим кінематографістам продемонструвати свої роботи глядачам.

Зазначимо, що на кінофестивалі «Відкрита ніч. Дубль 20», який відбувся у ніч з 24 на 25 червня 2017 року, відбулася прем’єра двох короткометражних робіт Михайла Іллєнка – фільмів «Ліфт» і «Голос», створених в рамках проекту «Дивись українське – твори своє майбутнє!»

Редакція сайту НСКУ