f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Проекти студії «Кінематографіст» пройшли до другого етапу Десятого конкурсного відбору кінопроектів Держкіно

13.06.2017

1 червня 2017 року голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко своїм наказом №104 затвердив результати першого туру Десятого конкурсного відбору кінопроектів для формування Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів.

До другого етапу конкурсного відбору було допущено три з п’яти кінопроектів, які були подані кіностудією Національної спілки кінематографістів України «Кінематографіст». Вони представлені у категорії «Неігрові фільми».

Кінопроекти, що пройшли до другого етапу Десятого конкурсу:

«Десята муза в Україні. Фільм четвертий»

Автор сценарію – Сергій Тримбач
Режисер – Олександр Столяров
Виробник – кіностудія «Кінематографіст»
Продюсер – Світлана Степаненко
Тривалість 52 хвилини
Бюджет 1 млн. 833,92 тис. гривень.

Кіностудія «Кінематографіст» – перша недержавна незалежна кіностудія в Україні – від початку своєї роботи в 1988 році працює над циклом «Антологія українського кіно». Покази документальних фільмів циклу відбуваються на телебаченні, в кінотеатрах. Фільмами з історії українського кіно користуються викладачі гуманітарних ліцеїв і ВНЗ.

У новій стрічці йтиметься про українське кіно у 1945–1956 роки – найдраматичніший і водночас один із найцікавіших періодів історії вітчизняного кінематографу. Автори звертають увагу широкого загалу не тільки на призабуті факти і прізвища, а й пропонують замислитись: наскільки відповідало реаліям привабливе екранне життя, представлене у тогочасних стрічках («Доля Марини», «Весна на Зарічній вулиці», «Подвиг розвідника» та ін.), як і ким формувалося за допомогою кіно світобачення і світосприйняття глядачів.

У ці роки, перед хрущовською відлигою, в кіно працювали Віктор Іванов, Марк Донськой, Марлен Хуцієв, Амвросій Бучма, багато інших видатних митців, які клали на олтар Історії не тільки своє здоров’я, але часом і життя. Завдання фільму – зберегти і донести до широкого глядача пам’ять про цих митців і їх стрічки. Бодай окреслити материк нашого українського кіно тих років. Бо розуміння культурних кодів фільму і глядача, країни, в якій ми живемо, об’єднує нас. Крім того, воно важливе для активізації і становлення нової генерації кінематографістів.

«Давид – свято довжиною в життя»

Автор сценарію і режисер – Сергій Волков
Виробник – кіностудія «Кінематографіст»
Продюсер – Світлана Степаненко

Тривалість 26 хвилин
Бюджет 3 млн. 704,84 тис. гривень

Фільм про уславленого режисера анімаційного кіно Давида Черкаського, який добре знайомий глядачам далеко за межами його рідної України. На його роботах, разом з його героями виросло не одне покоління.

Давид Черкаський – це яскравий приклад людини, якою всім нам можна пишатися, однак досі про нього ніхто фільму не зняв. Цією стрічкою буде виправлено цей недогляд.

Фільм буде життєствердним, світлим і позитивним – саме таких бракує сьогодні українському глядачеві. Стрічку розраховано на найширшу глядацьку аудиторію.

«Микола Мандрич. На початку»

Автор сценарію і режисер – Юлія Лазаревська
Виробник – кіностудія «Кінематографіст»
Продюсер – Світлана Степаненко
Тривалість 52 хвилини
Бюджет 902 тис. гривень

Кінооператор Микола Мандрич, який раптово пішов із життя в останні дні 2016 року, зняв унікальні кадри для знаних фільмів Фелікса Соболєва, Ігоря Негреску, Віктора Олендера, Юлії Лазаревської. Завжди перебуваючи в невпинному пошуку нових зображень, відкриттів, він проводив безліч експериментів, власноруч створював спеціальні пристрої, щоб отримати особливе зображення. Зокрема, вигадав власний спосіб отримувати зображення з електроструму – електрографіку, створював фотопритчі. Вже це одне заслуговує на екранну розповідь...

Документальний фільм складатиметься з невеликих новел, в яких буде розказано про досягнення надзвичайно обдарованого кінооператора, режисера, фотохудожника. Кожній новелі передуватиме розповідь колег Миколи Мандрича: Сергія Тримбача, Анатолія Борсюка, Романа Балаяна, Віктора Олендера, Романа Ширмана, Дмитра Саннікова.

Завершити стрічку планують монологом Миколи Мандрича – його авторським коментарем, який він записав і змонтував до фільму « На початку», який демонструвався в Музеї сучасного мистецтва. Це вражаючий обізнаністю з питань квантової фізики, історії своєрідний філософський есей про світоносну природу зображення.

Проекти, що не пройшли до другого етапу Десятого конкурсу:

«Чарівник Віктор Войтко»

Автори сценарію – Денис Галушка, Сергій Галушка
Режисер – Денис Галушка
Виробник – кіностудія «Кінематографіст»
Продюсер – Світлана Степаненко

Документальний фільм «Чарівник Віктор Войтко» – про людину незвичайної професії – відомого у світі ілюзіоніста Віктора Войтка. Стрічка зосереджується на філософії фокусу, демонструючи етапи роботи майстра – від народження ідеї, режисерської розробки номера до втілення на сцені.

У фільмі буде представлено, зокрема, номер «Людина і гроші» (чарівний прилад засипає глядачів банкнотами) та номери Віктора Войтка, пов’язані з левітацією, – вершина сучасного мистецтва в цьому жанрі.

Молодий режисер Денис Галушка вже на останньому курсі Київського національного університету культури і мистецтв заявив про себе як здібний митець. Його документальні фільми демонстрували на телебаченні, вони отримували нагороди фестивалів. Зокрема, документальний фільм «Колажі» про колажі Сергія Параджанова і Лариси Кадочникової здобув Гран-прі Міжнародного фестивалю фільмів, телевізійних і радіопрограм для дітей та юнацтва «Золоте курча».

«Конотопська битва. Авангард пам’яті»

Автор сценарію – Богдан Жолдак
Режисер – Олег Володкевич
Виробник – кіностудія «Кінематографіст»
Продюсер – Світлана Степаненко

Документальна стрічка про перемогу українського козацтва над московськими загонами.

1569 рік, Москва. Цар Олексій Михайлович в паніці. Мешканці риють оборонні вали, а цар збирається тікати за Волгу. На столицю Московії наступає українська козацька армія. У битві під Конотопом розгромлені добірні московські війська...

Наші дні. Мер Конотопа Артем Семенихін власноруч розганяє зборище «руського міра»...

Власна інформація НСКУ

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.