f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Афіша Будинку кіно з 29 травня по 2 червня

29.05.2017

З 29 травня по 2 червня 2017 року у Будинку кіно відбудеться низка кінематографічних подій, якими завершується XLIIІ сезон Будинку кіно.

У понеділок, 29 травня, о 18:30 у Синій залі в рамках репертуарної рубрики «Наш ілюзіон» та циклу «Наші співвітчизники у світовому кіно», укладеного кінознавцем Станіславом Сукненком, відбудеться показ художнього фільму Майкла Гордона «Дуже особлива послуга» (США, 1965).

Американський нафтовий магнат Пол Чедвік виграє в Парижі судовий процес над Мішелем Болларом, якого пізніше зустрічає у літаку, що прямує до США. Мішель летить на зустріч із донькою Лорен, яку не бачив 20 років. Він виявляє, що Лорен цілком занурена в роботу. Стурбований тим, що вона не живе повнокровним життям, Мішель просить Пола про послугу… В ролях: Рок Хадсон, Леслі Карон, Шарль Буайє, Вальтер Слезак, Ніта Талбот, Дік Шоун.

Запрошення на показ можна роздрукувати самостійно, завантаживши за посиланням>>>

У вівторок, 30 травня у Будинку кіно відбудуться одразу три заходи.

О 16:00 у Синій залі відбудеться прем’єрний показ художнього фільму Льва Прудкіна «NO-ONE» (2017), створеного кінематографістами Ізраїлю та України.

Дія фільму розгортається у серпні 1991 року, коли у Москві відбулася невдала спроба державного перевороту. Історія є фоном для драматичних подій, що відбуваються з героями фільму в столиці СРСР і на урядових дачах у Криму: генералом КДБ, його дружиною – знаменитою радянською кіноактрисою, племінником генерала – студентом престижного інституту, його сокурсницею та коханкою – донькою секретаря обкому. У їх відносинах відображаються жахи Радянської Імперії, що руйнується, і жахи майбутнього, що приходить їй на зміну. У фільмі зіграли В’ячеслав Жолобов, Наталя Вдовіна, Єлизавета Боярська, Георгій Марченко, Дмитро Сова, Едді Кветнер, Олександр Феклістов, Олексій Агранович.

О 19:00 у Синій залі відбудеться прем’єрний показ документально-публіцистичного фільму Катерини Стрельченко «Паралелі» (Студія «12-й кадр», 2016).

Стрічка розповідає про життя в Україні, де так тісно переплітаються війна та мир, героїзм та безтурботність, патріотизм та цинізм. Головними героями стрічки стали боєць полку «Дніпро-1» та пересічний мешканець одного з міст України. Два протилежних світогляди і кардинально інше ставлення до подій, що відбуваються на Сході України, як відображення ситуації, в якій живе країна.

Запрошення на показ можна роздрукувати самостійно, завантаживши за посиланням>>>

О 19:00 у Блакитній вітальні Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого представить ІІ Міжнародний арт-фестиваль пластичного мистецтва «Без зайвих слів / Extra words».

У середу, 31 травня, о 18:30 у Червоній залі відбудеться Урочисте закриття XLIIІ сезону Будинку кіно.

У програмі заходу:

  • вручення щорічної премії Національної спілки кінематографістів України найкращим українським фільмам 2016 року та
  • післяпрем’єрний показ документального фільму Віталія Манського «Рідні» (Україна, Німеччина, Латвія, Естонія, 2016).

Віталій Манський вирушає до своїх родичів у Львів, Одесу, на Донбас та в Крим. Він досліджує стосунки, надії, думки таких різних, але рідних для нього людей. Крізь історію своєї родини режисер зображає новітню історію України.

У четвер, 1 червня, о 14:00 у Синій залі розпочнеться ХХІ Міжнародний фестиваль фільмів, телевізійних і радіопрограм для дітей та юнацтва «Золоте курча».

У п’ятницю, 2 червня, о 17:00 у Синій залі відбудеться творча зустріч з Едуардом Киричем, художником анімаційного кіно, народним художником України, лауреатом Шевченківської премії.

У програмі заходу:

  • спогади про творчість і людей, про «Київнаукфільм», виробництво і атмосферу, про початок українізації студії у 1960-ті, заборони і кон’юнктуру, про анімаційні фільми і живопис і
  • перегляд вибраних уривків із анімації Едуарда Кирича і мистецтвознавче їх трактування у художньому, соціальному, культурному та інших контекстах.

Куратор творчої частини вечора – кандидат мистецтвознавства Людмила Новікова, ведуча вечора – доктор філософських наук Ганна Чміль.

Більше інформації про події Будинку кіно тут>>>.

Власна інформація НСКУ