f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Афіша Будинку кіно з 15 по 21 травня

15.05.2017

З 15 по 21 травня 2017 року у Будинку кіно відбудеться низка кінематографічних подій.

У понеділок, 15 травня, о 18:30 у Синій залі в рамках репертуарної рубрики «Наш ілюзіон» та циклу «Наші співвітчизники у світовому кіно», укладеного кінознавцем Станіславом Сукненком, відбудеться показ художнього фільму Ричарда Торпа «Це дивне почуття» (США, 1965).

Джоан мріє стати актрисою, винаймає маленьке помешкання спільно із подругою у Нью-Йорку, бере уроки акторської майстерності та заробляє на життя, прибираючи чужі квартири. Одного разу вона знайомиться із плейбоєм Томом. Аби вразити його, дівчина видає квартиру одного зі своїх клієнтів за власну, не здогадуючись, що справжній власник помешкання – її новий знайомий… В ролях: Сандра Ді, Боббі Дарен, Дональд О’Коннор, Ніта Талбот, Ларрі Сторч.

Запрошення на показ можна роздрукувати самостійно, завантаживши за посиланням>>>

У четвер, 18 травня, о 18:30 у Синій залі в рамках ретроспективного показу українських фільмів 1990-х років «Межі свободи: Незалежність по обидва боки екрану» відбудеться показ драми Наталії Андрійченко «Шамара» (Київська кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка, 1994).

«Шамара» – фільм про кохання й душевну самотність, про неможливість подолати людську байдужість і про те, як іноді буває важко одній людині зрозуміти іншу. В ролях: Ірина Цимбал, Анжеліка Неволіна, Тамара Плашенко, Тетяна Юраш, Денис Карасьов, Володимир Ніколаєць, Євген Морозов, Сергій Улашев, Петро Зайченко.

Свого часу Наталія Андрійченко отримала за роботу над стрічкою Приз Федерації жінок-кінематографістів Київського МКФ «Молодість» (1994), Приз «За пошук нових виразних кінематографічних засобів» 3-го МКФ жіночого кіно у Мінську (1994) та Державну премію України імені Олександра Довженка (1996).

Захід відбувається за підтримки Національного центру Олександра Довженка. Модератор вечора – заступник голови НСКУ, кінознавець Сергій Тримбач.

Запрошення на показ можна роздрукувати самостійно, завантаживши за посиланням>>>

У п’ятницю, 19 травня, о 17:00 у Конференц-залі відбудеться відкриття виставки художніх робіт Любові Кімбл-Добровольської, співпрацівника кіностудій «Київнаукфільм» і «Укранімафільм».

У суботу, 20 травня, о 17:00 у Червоній залі в рамках репертуарної рубрики «Кращі фільми світового кінопрокату» відбудеться показ драми Гарта Девіса «Лев» (Австралія, 2016).

Фільм розповідає правдиву історію Сару, який у п’ятирічному віці сів не на той потяг і поїхав на інший кінець Індії за тисячі кілометрів від свого дому. Через 25 років, вихований у прийомних батьків з Австралії, він вирішує знайти свою сім’ю і рідний дім, озброївшись неясними спогадами з дитинства та мапами Google Earth. В ролях: Дав Патель, Ніколь Кідман, Руні Мара.

У неділю, 21 травня, о 17:00 у Червоній залі в рамках репертуарної рубрики «Фільми-призери міжнародних кінофестивалів» відбудеться показ драми Асгара Фархаді «Комівояжер» (Іран, Франція, 2016). Фільм – володар премії «Оскар» за найкращий iншомовний фільм, премій Каннського МКФ за найкращу чоловічу роль та найкращий сценарій та інших поважних нагород.

Емад і Рана живуть у Тегерані. Він учитель, вона домогосподарка, обидва захоплюються грою у театральній трупі і репетирують виставу по знаменитій п'єсі Артура Міллера. Початок репетицій збігається з необхідністю термінового переїзду. Але і на новому місці тріщини, якi одного разу прорізали стіни старого дому, дадуть про себе знати. Тільки тепер випробуванню піддадуться стосунки подружжя, у життя яких вторгнеться незнайомець. В ролях: Шахаб Хоссейнi, Таране Алiдостi.

Також нагадуємо, що творча зустріч із заслуженою артисткою України Лідією Чащиною, попередньо запланована на вівторок, 16 травня 2017 року, не відбудеться.

Більше інформації про події Будинку кіно тут>>>.

Власна інформація НСКУ

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.