f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Уряд ухвалив присудити Премію імені Лесі Українки авторам фільму «Трубач»

13.05.2017

11 травня 2017 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2016 рік.

У номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» премію було присуджено творчому колективу кінокомпанії «Укркіно» у складі автора сценарію Анастасії Матешко, режисера-постановника Анатолія Матешка, оператора-постановника Юрія Короля, виконавців головних ролей Леоніда Шевченка та Римми Зюбіної – за художній фільм «Трубач».

Премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва було засновано 2007 року. Вона присуджується щороку в чотирьох номінаціях у розмірі 10 тис. гривень кожна. Конкурс на здобуття Премії імені Лесі Українки має на меті заохотити митців створювати твори для дітей та юнацтва і водночас вшанувати видатну поетесу Лесю Українку.

Художній дитячий фільм-мюзикл «Трубач» на здобуття Премії імені Лесі Українки було висунуто Національною спілкою кінематографістів України на підставі рішення Секретаріату Правління НСКУ від 28 листопада 2016 року. 

Подані на здобуття Премії твори розглянув Комітет з присудження Премії, який діє на громадських засадах при Державному комітеті телебачення і радіомовлення України.

3 лютого 2017 року на своєму засіданні шляхом таємного голосування Комітет з присудження Премії визнав лауреатом премії у номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» творчий колектив художнього фільму «Трубач».

Потому відповідну пропозицію Держкомтелерадіо внесло до Кабінету Міністрів України для прийняття рішення про присудження Премії імені Лесі Українки.

Власна інформація НСКУ

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.