f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Михайла Іллєнка обрано головою Правління Української кіноакадемії

04.04.2017

Члена НСКУ, кінорежисера, заслуженого діяча мистецтв України Михайла Іллєнка було обрано головою Правління Української кіноакадемії, повідомляє пресова служба кіноакадемії.

Строк повноважень голови Правління та членів Правління, які обрали його, складає два роки.

Михайло Іллєнко – актор, режисер, сценарист, лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка, член-кореспондент Національної Академії мистецтв України.

У 1970 році закінчив Всесоюзний державний інститут кінематографії, був режисером Київської кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка.

“Українська Кіноакадемія – це спосіб об’єднати зусилля і досвід різних поколінь кінематографістів навколо розбудови національного кіно України. Я би хотів бачити Кіноакадемію інструментом самоідентифікації українського кіно, починаючи від інженерного винаходу Йосипа Тимченка – до наших творчих внесків у сьогодення і пошуків студентів, спрямованих у завтра. Академія це – пам'ять. Не забуваємо про українського режисера Олега Сенцова, якому сьогодні найважче, бо несправедливість – найтяжче покарання”, – зазначив Михайло Іллєнко.

Серед акторських робіт Михайла Іллєнка – участь стрічках “Вечір на Івана Купала” (1968, реж. Юрій Іллєнко), “Білий птах з чорною ознакою” (1971, реж. Юрій Іллєнко), “Звичайна справа” (2013, реж. Валентин Васянович) та інших.

У режисерському доробку Михайла Іллєнка – фільми “Там вдалині, за рікою” (1975), “Сапоги всмятку” (1978), “Миргород та його мешканці” (1983), “Очікуючи вантаж на рейді Фучжоу біля пагоди” (1994), “Сьомий маршрут” (1997) та інші.

У 2012 році стрічка Михайла Іллєнка “ТойХтоПройшовКрізьВогонь” була висунута від України на премію “Оскар”.

Цього року завершує навчання четвертий набір студентів його режисерської майстерні у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого, а також має відбутися кінофестиваль українського кіно «Відкрита Ніч – дубль 20», який він очолює з 1997 року.

Нагадаємо, що до складу Правління Української кіноакадемії увійшли 15 осіб, з-поміж них члени НСКУ Роман Балаян, Сергій Борденюк, Сергій Буковський, Валентин Васянович, Володимир Войтенко, Людмила Горделадзе, Михайло Іллєнко, Анатолій Матешко, Дмитро Томашпольський.

Власна інформація НСКУ

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали:

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда