f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Юрію Богатиренку 85 літ!

04.04.2017

1 квітня 2017 року своє 85-річчя відзначив художник-постановник, член нашої Спілки Юрій Богатиренко.

Сердечно вітаємо ювіляра і приєднуємося до побажань здоров’я і творчості від Одеського відділення НСКУ, адже вже шість десятків років – після закінчення ВДІКу – життя і творчість Юрія Богатиренка тісно пов’язані з Одесою та Одеською кіностудією.

Як зазначає Правління Одеського відділення НСКУ, за безпосередньої участі Юрія Богатиренка були створені фільми «Два Федори», «Перший тролейбус», «Небезпечні гастролі», «Щасливий Кукушкін», «Йду своїм курсом», загалом три десятки стрічок.

Він співпрацював із режисерами Марленом Хуцієвим та Ісідором Анненським, Георгієм Юнгвальд-Хилькевичем і Олександром Павловським, Анатолієм Васильєвим і Віктором Жиліним, Ярославом Лупієм і Олександром Грішиним, Вадимом Лисенком та Ігорем Мінаєвим.

У стрічках цього талановитого художника-постановника дебютували в кіно Василь Шукшин і Олег Даль, Володимир Меншиков і Лариса Удовиченко, а поруч із ними знімалися Володимир Висоцький і Єфим Копелян, Марина Неєлова і Владислав Дворжецький, Борислав Брондуков і Микола Гринько, Іван Переверзєв і Борис Невзоров, Наталя Гундарєва і Ростислав Янковський, Михайло Водяний і Савелій Крамаров.

Власна інформація НСКУ

5 грудня, четвер, Синій зал Кіновечір «Відлуння VIІI фестивалю аматорського кіно «КІНОКІМЕРІЯ» та 75-го Міжнародного фестивалю незалежного кіно «UNICA-2013»

6 грудня, п’ятниця, Синій зал Прем’єрний показ науково-популярного фільму «ПІДНІМІТЬ МЕНІ ВІЇ…»

7 грудня, субота, Червоний зал Прем’єра документального фільму «КРАСНА МАЛАНКА»