f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Афіша Будинку кіно з 3 по 6 квітня

03.04.2017

З 3 по 6 квітня 2017 року у Будинку кіно відбудеться низка кінематографічних подій.

У понеділок, 3 квітня, о 18:30 у Синій залі відбудеться вечір пам’яті кіноактора Олександра Пархоменка (1946–2017) та показ фільму Олександра Давиденка «Солодкі сни» (2006), кінофантазії з літературними алюзіями, створеної за сценарієм Олександра Пархоменка та Ірини Кихтьової. В ролях: Олександр Пархоменко, Анжеліка Гирич, Анатолій Барчук, Олександр Мовчан, Ірина Кихтьова.

Запрошення на показ можна роздрукувати самостійно, завантаживши за посиланням>>>

У вівторок, 4 квітня, о 18:30 у Червоній залі в рамках репертуарної рубрики «Кращі фільми світового кінопрокату» відбудеться показ чорної комедії Джона Майкла МакДона «Війна проти всіх» (Великобританія, 2016).

У фільмі йдеться про двох корумпованих поліцейських із Нью-Мексико, які шантажують і підставляють кожного злочинця, якому не пощастило перейти їм дорогу. Та одного разу їхнє життя круто змінюється: «погані копи» намагаються залякати декого значно сильнішого від них самих... Але чи дійсно сильнішого? В ролях: Александр Скарсгард, Майкл Пенья, Тео Джеймс.

У четвер, 6 квітня, о 18:30 у Синій залі відбудеться показ художнього фільму Петра Чардиніна «Тарас Трясило» (ВУФКУ, Одеса, 1926) – до 90-річчя виходу стрічки в прокат.

Фільм було створено за однойменною поемою Володимира Сосюри і знято у жанрі народної епічної трагедії про боротьбу козаків на чолі з козацьким гетьманом Тарасом Трясилом (Тарасом Федоровичем) проти польської шляхти у XVII столітті. В ролях: Амвросій Бучма, Наталя Ужвій, Маргарита Барська-Чардиніна, Матвій Ляров, Іван Замичковський.

Тривалий час стрічку вважали втраченою, проте 1998 року кінознавець Любомир Госейко віднайшов її на 16-міліметровій плівці в архівах Французької сінематеки, де вона зберігалася під назвою «Татари». Зусиллями Національного центру Олександра Довженка плівку привезли в Україну і відреставрували. Тепер, через 90 літ, фільм знову на екрані.

Запрошення на показ можна роздрукувати самостійно, завантаживши за посиланням>>>

Також повідомляємо, що попередньо оголошена і запланована на середу, 5 квітня, творча зустріч із заслуженою артисткою України Лідією Чащиною переноситься на 16 травня.

Більше інформації про події Будинку кіно тут>>>.

Власна інформація НСКУ

21 лютого, четвер, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ КІНОРЕЖИСЕРА СЕРГІЯ ЛОСЄВА

22 лютого, п’ятниця, Синій зал Документальний фільм "Кенгір. Сорок днів свободи"

23 лютого, субота, Синій зал ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З НАГОДИ 65-ЛІТТЯ ОЛЕКСАНДРА СПАРИНСЬКОГО